Egy jól összerakott, kicsit középszerű, bár helyenként vicces horrorfilm. Tinédzserek a főszereplők, azon belül is a lány aki most érkezett az apjával a vidéki kisvárosba, ahol még térerő sincs rendesen. Van egy furcsa szomszédfiú, és van a helyi vagány csávó, aki nem bírja a furcsa szomszéd fiút. Oké, az első klisék már a helyükön, nézzük hogyan tovább.
2011. november 9-én a Goethe Intézet meghívására két előadást is tart Budapesten Jochen Gerz, napjaink egyik legfontosabb német képzőművésze.
Az Intermédia Tanszéken angol, a Műcsarnokban német nyelven ad elő köztéri műveiről.
Az 1940-ben született művész az 1960-as évek végén költőként kezdte pályafutását, ezután performanszokat, konceptuális fotómunkákat, installációkat és videókat készített. Az 1980-as évek közepe óta számos, társadalmi kérdésekkel foglalkozó köztéri művet alkotott. Jochen Gerz a berlini Művészeti Akadémia tagja és a braunschweigi Képzőművészeti Főiskola tiszteletbeli tanára. Munkásságát számos díjjal és kitüntetéssel ismerték el. Gerz a Magyarországon működő külföldi kulturális intézetek kezdeményezésére létrejött A holokauszt a képzőművészetben című konferencia előadójaként érkezik Budapestre. A konferencia egyebek között arra keresi a választ, miben különböznek a holokauszt kezdeti képzőművészeti feldolgozásai a kortárs reflexióktól.
Program:
- 2011. november 9., 14.00-15.30: Beszélgetés a Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszékén (1063 Budapest, Kmety György utca 27.) – angol nyelven
- 2011. november 9., 18.00-21.00: Emlékezés és holokauszt – Jochen Gerz munkái. Prezentáció a Műcsarnokban (1146 Budapest, Dózsa Gy. út 37. ) – német nyelven, magyar és francia szinkrontolmácsolással