Maiwenn Le Besco, a fiatal francia színésznő-filmrendező Színésznők bálja című munkájában a felvevőgéppel képeket, történeteket író rendezőként mutatta be annak idején a színésznők lelkében, életében dúló hol csendes, hol nagyon is hangos ütközeteket. Nagyszerű zenés betétekkel szakította meg a remek dialógusokat. Többször is újra néztem a filmet, és megunhatatlan. Legújabb opusza, a Polisse egészen más húrokat penget, és bőven elég egyszer látni, és nem azért, mert rossz munkát végzett volna a rendező.
Ezen a héten kerül a hazai mozikba, Az igazi kaland című film, amit a tartalom alapján inkább a női nézóknak ajánlanék. A főszereplőnk (Matt Damon) miután elveszíti feleségét, egyedül marad kér gyerekével és megpróbál jó apa lenni. Ám akármennyire erőlködik, úgy érzi, hogy valami hiányzik az életükből. Méghozzá a kaland! Vesz egy új házat, ám ez nem egy egyszerű építmény, ez bizony állatkert (a szó legszorosabb értelmében). A filmben szerepet kapott még Scarlett Johnasson, aki az állatkert egyik dolgozóját alakítja, és vélhetően főszereplőnk leendő szerelmét és a kisebbik Fanning lány, Elle Fanning.
Dramaturgia és melodráma: általában ezek vonják el a figyelmet a lényegről. A lényeg pedig a halál. Nem mindig, de most nagyon. Rengetegen és gyorsan halnak meg a filmekben; anélkül, hogy a mozi megmutatná, hogy mit is jelent azoknak, akiket érint. Íme egy ritka kivétel. Járhatatlan út.
0