A szó lehető legjobb értelmében vett „tüneményesen idióta” film lett a Csupasz pisztoly, azaz tökéletesen megfelel a műfaji elvárásoknak. Így lehetne összegezni a filmmel kapcsolatos első véleményeket. Több mint három évtizeddel Leslie Nielsen feledhetetlen ámokfutásai után Liam Neeson ragadott maroklőfegyvert mint ifj. Drebin, hogy megbüntesse a rosszakat, valamint szénné parodizálja az utóbbi évek legnagyobb sikerfilmjeit a Mission: Impossible-től a John Wickig.
Az ember és a természet kapcsolatában egyre több a technológiai áttétel. A „föld szaga”, amit száz évvel ezelőtt még oly sokan emlegettek, legtöbbünk számára nem több fikciónál. Chilf Mária új munkája - amely a Modem kertjében található - ezt a tapasztalatot jeleníti meg meghökkentően erős, releváns módon.
Hét megmerevedett ember, akiknek a látványa Maurizio Cattelan fehér lepellel letakart hét halottját idézi (az olasz művész munkája most a velencei Palazzo Grassi-ban látható). De a halottak nem térdepelnek. Márpedig Chilf alakjai éppen ezt teszik. A magyar alkotó meghökkentő munkája elbizonytalanítja a dialektikus értelmezéseket. Az alkotás világa nem jellemezhető a szokásos kétosztatú módon. A teljesség sejlik fel általa, amit az alakok szimbolikus száma tovább erősít.
Chilf Mária 1966-ban született Marosvásárhelyen. 1995-ben szerzett diplomát a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő-szakán (mestere Maurer Dóra). Eddigi munkásságát számos ösztöndíjjal és kitüntetéssel ismerték el – 2005-ben Munkácsy-díjat kapott. A Modemben korábban a Lost & Found című kiállításon volt látható egy munkája (2007-ben).