A „Mennydörgők” (Thunderbolts) augusztus 27-én érkezik a Disney+-ra, hogy a Marvel Univerzum legújabb fejezetében egy különleges Bosszúálló-csapat mentse meg a világot. A Marvel Studios legfrissebb kalandfilmje a sikeres mozibemutatót követően kimagasló nézettséget ért el, és a Rotten Tomatoes oldalán 88%-os, Certified Fresh® minősítést kapott.

Július 6-tól egy hónapon át tartó nyári vetítéssorozat az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
A válogatásban tizenkilenc új és korábban már vetített filmet tűznek műsorra, olyan alkotásokat, amelyeket a női szál fűz egybe: főhőseik változatos női karakterek, akikre rácsodálkozhatunk, akikért izgulhatunk, és akikben magunkra ismerhetünk.
A filmek négy, jól kirajzolódó téma köré csoportosíthatók. Egy részükben az apákhoz, a családhoz, a hagyományhoz fűződő ambivalens viszony dominál (Toni Erdmann, Határidős esküvő, Elválaszthatatlanok, Amy, Őrült boldogság).
Másik részükben valamilyen titkok, gyakran múltbeli rejtély mozgatja a történetet (A kertész titka, A stylist, Julieta, Én és a mostohám, A Bigger Splash, A remény receptje).
Egy következő csoport olyan nőkről szól, akiknek sorsába beleszólt a történelem (Menedék, Ártatlanok, Egy német sors, Jackie).
Végül a filmek egy csoportja a szerelem és erotika témáját variálja izgalmasan (A szobalány, Az utolsó tangónk, A szerelem története, Őrült szerelem).