A Marvel-univerzum egyik legösszetettebb antihőse ismét színre lép. Tom Hardy újra Eddie Brock bőrébe bújt, egyesítve erejét a minden szabályt felrúgó szimbiótával, Venommal. A széria harmadik része, a Venom – Az utolsó menet című film nem csupán a trilógia záróakkordja, hanem a duó legérzelmesebb és legakciódúsabb kalandja is.
A magyar szépírók rajzait és fotográfiáit bemutató kiállítás egyfajta térbeli illusztrációnak, grafikai-irodalmi térkísérletnek tekinthető. Miközben a művészek
által megrajzolt portrék, tájképek, életképek, önarcképek, csendéletek követik egymást, eközben az alkotók élethez és művészethez való viszonya is fölsejlik.
Az írói világra utalnak azok az idézetek is, amiket a rajzoló, fotográfiát készítő írók irodalmi munkáiból a rendezők a képekhez társítottak. A kiállítás egyetlen műtárgy. Nem grafikák, idézetek sora, hanem egyetlen egész, tér, könyv: a könyv tere. A kiállítás tervezője a galéria terébe egy 250 oldalas, „lapjaira hulló” könyvet álmodott, melynek lapjaira digitális nyomatokként kerülnek rá a rajzok és fotók a hozzájuk választott idézetekkel. A lapok egyenként 375 cm magasak és 80 cm szélesek, tanulmányozásuk érdekében lapozhatóak.
©Gelléri-Andor-Endre-rajza-PIM
A FUGA Budapesti Építészeti Központban látható tárlat koncepciója a maga nemében egyedülálló kezdeményezése a Déri Múzeum muzeológusainak. A művek nagy része a közönség számára ismeretlen, hiszen életüket kézirattárak és archívumok mélyén pihenve töltik, kutató kézre, értő szemre, publikálásra vagy kiállításra várakozva. Az itt egymásra találó képek őrző gazdái az alábbi közgyűjtemények: a Déri Múzeum Irodalmi Gyűjteménye, az MTA Kézirattára, az OSZK Kézirattára, a Petőfi Irodalmi Múzeum Kézirattára és Művészeti Tára; a kortársak munkái pedig maguktól az alkotóktól származnak.
A FUGA sajtóanyaga