Meghívták a 82. Velencei Filmfesztivál versenyprogramjába az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó új filmjét, a Csendes barát című alkotást, mely érzékeny és filozofikus párhuzamot von növény és ember kapcsolata között. A film érzelmes utazás az időn keresztül, némi humorral fűszerezve.
A második Májusünnep fesztivál keretében május 2-ától 13-áig hat operát tűznek műsorra, amelyek főszerepeiben a nemzetközi operaélet ismert és jelentős énekesei lépnek színpadra.
A Májusünnep kettős célt valósít meg: számos külföldi művészt invitál Magyarországra, hogy a hazai közönség is megismerhesse az amerikai és európai kontinens népszerű és foglalkoztatott operaénekeseit, miközben a budapesti dalszínházat bekapcsolja a nemzetközi operaéletbe.
Az idei Májusünnepen Mozart: Titus kegyelme, Richard Strauss: Elektra, Rossini: A sevillai borbély, Puccini: Tosca, Verdi operái közül pedig a Don Carlos és a Nabucco, azaz az Operaház sikeres repertoár-darabjai lesznek színen. Az előadásokat neves hazai dirigensek vezénylik: Dénes István, Fischer Ádám, Kesselyák Gergely, Kovács János és Medveczky Ádám. A tizenkét napos fesztiválon tizennégy külföldi vendéget üdvözölhet a közönség, köztük a világ jelenleg talán leghíresebb basszistája, Ferruccio Furlanetto is Budapestre érkezik.