Májusban az HBO Max kínálatában elérhető lesz klasszikus irodalmi adaptáció új köntösben (Üvöltő szelek), teljes akciófranchise (Jason Bourne-filmek), ikonikus zenés életrajzi film (Bohém rapszódia), animációs filmek a kicsiknek (Kung Fu Panda 4. és A Madagaszkár pingvinjei), továbbá új évadokkal visszatérő sorozatok (Rick és Morty, Csavargások), illetve új ázsiai tartalmak (Song of a Samurai, K-Everything) is érkeznek a platformra, változatos műfaji kínálatot biztosítva a nézők számára.
A Történetek gyerekekről és felnőttekről című új kötet felolvasással egybekötött bemutatója lesz a Rózsavölgyi Szalonban. Felolvas: Tompos Kátya és Harkányi Endre.
Ljudmila Ulickaja: Történetek gyerekekről és felnőttekről
A gyerekeknek hirtelen felnőttként kell viselkedniük, miközben a felnőttek meglepően gyerekesek néha. Nem véletlen, hogy Ljudmila Ulickaja meséi úgy szólnak a gyerekekhez, hogy közben a felnőtteknek is van mit mondaniuk. Bár orosz vidéken járunk, a saját gyerekkori félelmeinkre és reményeinkre is ráismerhetünk ezekben a történetekben, amelyekben mindig érdemes várni a hétköznapi csodákra.
A népszerű írónak, Ljudmila Ulickajának — a Történetek állatokról és emberekről után - ez a második magyarul olvasható mesegyűjteménye. A hat történet hátterében felsejlik a negyvenes-ötvenes évek Szovjetuniójának szegényes, városias környezete. A megejtő történetek mégis kortól és helytől független módon vallanak a gyerekkor törékeny szorongásairól és szépségeiről, miközben a mesélésben mindig ott az emberség és az együttérzés hangja. Ulickaja meséit Lakatos István — a Dobozváros szerzője — rajzai kísérik.






















