Steven Spielberg talán az a filmrendező, aki Hitchcock mellett száz évvel aktív munkássága után is viszonyítási pont lesz a filmgyártásban. Szokták mondani, hogy az AC/DC vagy a Motorhead zenekarok igazából egyetlen egy számot játszanak már évtizedek óta; Spielberg új filmje kapcsán is ez jutott eszembe: ő már 50 éve ugyanazt a filmet készíti. Persze ebben van egy kis költői túlzás, de kérem a Kedves Olvasót, nézze ezt el nekem.

A Kapolcska Program részeként június 28-29-30-án lesz az a kisfesztivál, amelyen 12 nyitott- és zárt helyszínen, 60 kulturális- és ökoprogramra kerül sor.
Ezen fellépnek – többek között – a Talamba Ütőegyüttes, Érdi Tamás, a Kapolcska Fúvósok, Szirtes Edina Mókus, Csernik Szende, a Fonó együttesei. Játszóudvarok is várják a családokat: Levendula Játszóház – népi játékok és tárgykészítések természetes anyagokból, a fazekas műhely foglalkozásai, működő kovácsműhely, sakk-matt udvar és Varázshangok Családi Játszóudvar. Különleges eseménye lesz a fesztiválnak a felújított kapolcsi Falumalom és Falukemence beindítása.
Az Országos Rendőr-főkapitányság KaPolice néven indít bűn- és baleset megelőzési interaktív udvart a fiataloknak.
Fővédnök: Novák Katalin – EMMI család- és ifjúságügyért felelős államtitkár
A Kapolcska Program: Nemzeti Tehetségpont
A Kapolcska Fesztivál: A Magyar Fesztivál Szövetség minősített fesztiválja
A Kapolcska Program részt vesz az Európa Kulturális Főváros 2023 - Veszprém projektben
További információk itt.






















