Ebben az évben május 24. és 30. között lesz Budapesten az Imázsia Kínai Filmhét, amely az elmúlt évtizedek kínai filmterméséből nyújt átfogó képet az érdeklődőknek. A fővárosban az Uránia Nemzeti Filmszínházban vetített alkotásokból június 1-jén Debrecenben az Apolló moziban is műsorra tűznek két produkciót. Az idei kínálat a drámától kezdve a sci-fin át a modern vígjátékig rendkívül változatos filmekből áll össze.

Különleges születésnapi koncert a 12 éves Anima Musicae Kamarazenekarral.
Emlékezetes pillanatok és ezekhez kapcsolódó művek a zenekar életéből. 12 éve alakult a „zene lelkéről” elnevezett Anima Musicae Kamarazenekar, június 20-án tartják ünnepi koncertjüket az Óbudai Társaskörben. Az együttes hazánk folyamatosan fejlődő fiatal formációja, több nemzetközi verseny és hazai díj kitüntetettje, a főváros és Európa rangos helyszíneinek meghatározó szereplője. A zenekar repertoárja rendkívül színes mind stílusok, mind műfajok tekintetében, melyet a születésnapi alkalmon is bemutatnak. Az esemény házigazdája G. Horváth László, a zenekar művészeti vezetője.
Hogyan jön létre egy együttes? Milyen nehézségek, küzdelmek, sikerek várnak rá? Vajon minden külföldi utazás, turné zavartalanul zajlik? Milyen emlékeket őriznek az elmúlt 12 évből? Rendhagyó születésnapi koncertjén az Anima Musicae G. Horváth László vezetésével a zenekar életébe enged betekintést. Tizenkét történet tizenkét zenemű mellett, amely a fiatal együttes mindennapjait mutatja be a zenén túl.
Az élő előadás magával ragadó és dinamikus élményével várja vendégeit az Anima Musicae, ahol a közönség és a zenészek együtt ünnepelhetik a zene örömét. Ezen az estén tehát az ünnepelt ad „zenei ajándékot” a közönségnek meglepetés zeneművek tolmácsolásával.
Házigazda: G. Horváth László – az együttes művészeti vezetője
További információ itt.