A Pál utcai fiúk című musical gyerekszereplőkkel kel életre

November 18-án, Kiskunlacházán a Nemzeti Tehetség Program keretében.

Dés László, Geszti Péter és Grecsó Krisztián nagy sikerű zenés játékát, A Pál utcai fiúkat november 18-án az eredeti szövegkönyvvel és dalokkal, a térség kiemelkedően tehetséges gyerekszínészeivel mutatják be a fővárostól alig 40 km-re, a Pest megyei Kiskunlacházán Ralbovszki Csaba, a Szabadkai Népszínház művésze rendezésében, a Nemzeti Tehetség Program keretében. A díszbemutatón részt vesznek Molnár Ferenc író dédunokái is.

A dzsungel könyve és az Óz, a nagy varázsló sikere után újabb musicalt állítanak színpadra Kiskunlacházán, a Petőfi Művelődési Központ modern színpadán a város és a térség, vagyis a Ráckevei járás kiemelkedően tehetséges gyerekszínészeivel. A választás ezúttal a Molnár Ferenc világhírű regénye alapján készült zenés játékra, A Pál utcai fiúkra esett, melyen a Nemzeti Tehetség Program támogatásával egy összeszokott alkotócsapat dolgozik: a rendező most is Ralbovszki Csaba, a Szabadkai Népszínház színművésze, a koreográfus Lackó Bálint, a produkció művészeti vezetője és énektanára pedig Nemes Nagy Anita.

A darabban 29 gyerek játszik, akik alapos szereplőválogatás után kerültek be a produkcióba. Nemcsak Kiskunlacházáról, hanem a térség más településeiről is érkeztek a gyerekek, akik közül a legfiatalabb tíz, a legidősebb pedig 18 éves. Vannak fiúk és lányok is, és közülük néhányan már bizonyították a tehetségüket a korábbi években bemutatott előadásokban. A közös munka már januárban elkezdődött, és a nyári szünet után folytatódott. A produkció a Vígszínházban 2016 óta futó, hatalmas sikerű előadás eredeti szövegkönyvével és dalaival kel életre Kiskunlacházán. Most, a főpróbahéten a gyerekek iskola után minden délután gyakorolják a dalokat és a koreográfiákat a színházteremben profi fénytechnikával és jelmezekkel. - Számunkra a legnagyobb boldogság a gyerekek kiemelkedő tehetsége és elkötelezettsége mellett azt is látni, hogy a próbák alatt valódi közösségé kovácsolódott a csapat. A Pál utcai fiúk című regény szívhez szóló története a megjelenése után több mint száz évvel is meg tudja szólítani a fiatalokat, vagyis a Grund szellemisége tovább él – mondta Nemes Nagy Anita, a produkció művészeti vezetője.

Az előadás zártkörű díszbemutatóját november 18-án, pénteken 18 órakor tartják a Budapesttől mindössze 40 km-re fekvő Kiskunlacházán, a Petőfi Művelődési Központ és Könyvtár színháztermében. Az előadásra elfogadta az alkotók meghívását a produkció fővédnöke, dr. Vitályos Eszter kulturális miniszterhelyettes, valamint Molnár Ferenc író két dédunokája, Lukin Ágnes és testvére, Lukin Cecília. – Megtisztelő örökségünk, hogy méltó módon ápoljuk dédnagyapánk gazdag életművét, szellemi hagyatékát világszerte, határainkon innen és túl, amíg tehetjük. Külön öröm számunkra, hogy a művei az ezredforduló után született, mai fiatalok körében is népszerűek. Voltaképpen nekem is volt ebben szerepem, ugyanis A Pál utcai fiúk musicalváltozatának ötletét annak idején én javasoltam Geszti Péteréknek – árulta el Lukin Ágnes

A Pál utcai fiúk című musicalt a november 18-i díszbemutató után november 19-én, 26-án, 27-én és december 9-10-én láthatja a közönség. Érdeklődni a (06-24) 519-975-ös telefonszámon és az e-mail címen lehet. Bővebb információ itt.                                                          A zenés játékot a Proscenium Szerzői Ügynökség és Molnár Ferenc jogörökösei engedélyével mutatják be. Molnár Ferenc örököseit Magyarországon a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli. A program a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.

Werkfilm a próbafolyamatról itt.