Május 15. és 18. között Veszprém a természet iránti szenvedély központjává válik: a Nemzetközi Természetfotó- és Filmfesztivál idén jubilál, és tizedik születésnapját nagyszabású rendezvény keretében ünnepli a királynék városában. Az elmúlt években Gödöllőn megrendezett esemény most megújulva, Planet Lens néven Veszprémbe érkezik, hogy négy napon át a kultúra, a természetvédelem, a fenntarthatóság és a közösségi élmény találkozásából valami igazán különlegeset teremtsen.
A tizenkét éves Zanzibar zenekar közel három évvel legutóbbi stúdióalbumának megjelenése után szabályosan berobbant legújabb, Ádám keresi Évát című dalával.
©Zanzibar: Ádám keresi Évát
Zanzibar: Ádám keresi Évát
A modern hangzású, bevállalós sláger méltó előfutára volt a hatodik Zanzibar albumnak, amelyen további tíz új szerzemény kapott helyet. A csapat vagány, erőteljes, újszerű hangzású dalait warez!-zel közösen rögzítette Kiskőrösön. A korongon épp úgy helye van a szerelmes balladának, mint a zúzós gitárokkal és Rita szinte rap szerű éneklésével oda mondogató rock slágernek. A zenekar ezúttal is nagy hangsúlyt fektetett a szövegekre, a mondanivalóra azon túl, hogy egy eddig tőlük szokatlan hangzásvilággal lepjék meg közönséget.