Jane Austent nem lehet megunni, szépen bizonyítja ezt a tételt, hogy műveinek több tucatnyi klasszikus és tisztelettudó filmes vagy tévés adaptációi mellett alkotásai alapján született már sikeres tinivígjáték (a Spinédzserek az Emma motívumaiból) és zombikomédia is (Büszkeség és balítélet meg a zombik) és persze a Bridget Jones naplója.
Finanszírozási és technikai okok miatt az alkotók kénytelenek voltak lemondani Cserhalmi Sára író-rendező első nagyjátékfilmjének a Karlovy Vary Nemzetközi Film Fesztivál East of the West elnevezésű hivatalos versenyprogramjában történő részvételt.
A fenti problémákat a Fesztivál készséges szakmai támogatása ellenére sem sikerült megoldani. Karel Och művészeti igazgató megrökönyödését fejezte ki, hogy a versenyprogram egyik központinak szánt darabja nem tud részt venni Karlovy Varyban, ahol elmondása alapján, kiemelt helyet szántak a "Drága besúgott barátaim"-nak, áll a film gyártója, a KMH Film sajtóközleményében.




















