Megkezdődtek az Úri muri, megazisten! című új magyar mozifilm forgatási munkálatai a Nemzeti Filmintézet fóti stúdiójának kültéri díszletében. A játékfilm Móricz Zsigmond híres regényének feldolgozása Vidnyánszky Attila rendezésében, amely 43 napon át forog egészen július végéig. A forgatási helyszínek között lesz Debrecen, Fót, a hortobágyi puszta és tanyavilág, valamint Dömsöd, Kunpuszta és Szabadszállás is. A főszerepben Berettyán Sándor.

Véget ért a Fővárosi Nagycirkusz kéthetes nyári szünete!
Az artisták visszajöttek a nyaralásból, és kipihenten, felfrissülve várják a nézőket a manézsba, hogy előadásaikkal újból elkápráztathassák a közönséget!
A tavalyi fergeteges sikerű Atlantisz gyermekei című vízi cirkuszi show után idén nyáron antarktiszi fagyos jég borítja be a Fővárosi Nagycirkusz porondját. A hideg, dermesztő jégpáncél alatt azonban a képzelet világa és a szenvedélyek birodalma várja a látogatókat! A karikaduett, levegőspirál, rönrád- és akrobatamutatványok után a néző tanúja lehet a négy évszak egymásba fonódó táncának, majd a természet után a geometria szépségeivel ismerkedhet meg! De találkozhatunk egzotikus diabolo, kecses hullahopp és bűvészi gyorsaságú átöltöző számokkal, hogy a végén egy összeszokott bohócpáros szórakoztassa a nézőket csetlő-botló, helyzetkomikumokra épülő mutatványokkal!
Jöjjenek el a Fővárosi Nagycirkuszba, és legyenek részesei a manézs jegén láható fantasztikus műsornak! Az első szünet utáni előadást július 5-én, 17 órakor mutatják be! Az előadások időpontjait ide kattintva tekinthetik meg.