Kezdjük egy nem is olyan meghökkentő hírrel. A Mission: Impossible: A végső leszámolás végül csillagászati összegbe került, bár ez nem lehet újdonság, hiszen a széria minden darabja egyre drágábban készült. Iparági értesülések szerint ez a rész 400 millió dollárért öltött alakot, ami az egyik legnagyobb összeg, amit valaha is egy filmre költöttek. Ennél legutóbb csak a Star Wars: Az ébredő erő volt drágább, 446,6 millióba került.
A Spirit Színház törekvéseihez híven előadásaiban az emberi kapcsolatokra, a problémamegoldás eszközeire, az önismeret fontosságára fókuszál.
Nemcsak szavakkal, hanem tettekkel is kiáll a lelki és fizikai erőszak, a mentális és testi bántalmazás minden formája ellen, történjen ez személyesen vagy akár online. Teszi ezt - nevének megfelelően - előadásokkal, azt követő szakértői beszélgetésekkel, valamint a színházzal együttműködő központ rekreációs, problémakezelő coaching csapatával. Így nem csak - az akár - érintett nézők, de színházi kollégák is felkereshetik mentális segítségért a központot.
A színház az utóbbi hetek eseményeinek hatására ismét műsorra tűzi Chatszoba – egy szexuális zaklatás története című előadását, amely egy hollywoodi producer esetét jeleníti meg. "Az ember bármit megtehet, amit kedve tartja. Csak ne akarja a nevén nevezni. Világos?" – áll a darab szlogenjében. A történetben a zaklatás mellett fontos szerepet kap az online elkövetett megtévesztés, ami végül tragédiához vezet.
A november 28-i és a december 5-i előadásokat beszélgetések követik, amelyeket Szily Nóra vezet, az alkotók mellett Szita Máté coach is részt vesz az eseményeken.
"Az erőszak sosem vezethet jóra, legyen az online vagy személyesen elkövetett. A Chatszoba című előadásunkban gyilkosság lesz a vége. Ahogy bizonyos esetekben én is, úgy sajnos sokunk megtapasztalja élete során valamilyen formában, hogy milyen céltáblának lenni. Ez a darab egy nagyon kemény esetet dolgoz fel, sok tekintetben provokatív, így rengeteg kérdést indíthat el a nézőkben. A szakértői beszélgetéseken ezeket a kérdéseket, s akár a feltörő emlékeket, érzéseket is lehetőségünk lesz feldolgozni.” – mondja Perjés János, a színház igazgatója, az előadás egyik szereplője.
Craig Lucas, kortárs amerikai drámaíró A haldokló gallus című műve valós történetet dolgoz fel. A Chatszoba ennek a regénynek az adaptációja. Az események 1995-ben Los Angelesben játszódnak, egy szerelmi háromszög történetét ismerhetjük meg. A játszmák a siker és az érzékek birodalmában zajlanak: nappal a filmgyártásban, éjjel a chatszobában álnéven, mindent szabad. De nincs kegyelem. Légy résen! Rád is hatni fog.