A Magyar Filmadatbázis adatai alapján közel 1,4 milliárd forint bevétellel és 84%-os értékeléssel a Zootropolis 2. című akciódús animáció volt a magyarok kedvence 2025-ben. Az Avatar: Tűz és Hamu áll a második helyen és dobogós az Így neveld a sárkányodat. Negyedik az F1 – A film, az ötödik pedig a Lilo és Stitch – A csillagkutya. A franchise-ok, folytatások és adaptációk most is dominálnak a listán.

Budapest legújabb szabadtéri színháza ezen a hétvégén, szombaton ”bejárásra„ hívja az érdeklődőket!
Idén nyáron jelentős felújítást követően megnyitotta kapuit Budapest második legnagyobb szabadtéri színpada, a Budai Szabadtéri Színház. Most szombaton, azaz június 29-én déltől este nyolcig bárki besétálhat a volt Csillebérci gyerektábor területén található színházba, ahol megtekinthetik a felújított színpadot, nézőteret és beléphetnek a kulisszák mögé is. A nyílt napon az egész nyári kínálatból lehet jegyeket vásárolni különleges kedvezményekkel és akciókkal. Nyitva tart az egyébként csak előadásokon üzemelő Kapos-kert is, ahol finom szendvicsekkel és üdítőkkel várják a kedves érdeklődőket.
Június 30-án vasárnap este egy különleges színházi produkció kerül bemutatásra, melyben Zalatnay Sarolta és Csonka András is feltűnik. A Tánc, dal, fesztivál! című előadás, igazi kis múltidézés, a régi táncdal fesztiválok hangulata, zenei világa tárul a nézők elé. A szombati nyílt napon erre az eseményre is beszerezhetőek lesznek a kedvezményes jegyek.
A Budai Szabadtéri Színház egyébként egy igazi öko-színház, hiszen a Normafa szomszédságában, a Budai Nemzeti Park területén, Csillebércen épült és került felújításra az idei szezonra. Fákkal körülvett színpadával magával ragadó és varázslatos környezetet biztosít a színház rajongóinak, mégis alig 20 perc alatt tömegközlekedéssel és autóval is könnyen megközelíthető a Széll Kálmán tér felől.





















