Már minden szempontból agyba-főbe dícsérték Steven Soderbergh új kémthrillerét, aFekete táskát: a film összes kritikai mutatója – a rendezéstől a színészi teljesítményen át a világításig – a maximumon vagy annak közelében áll. Ám egy dolog még kimaradt.

Nem Adom Fel Alapítvány lakhatási projekt átadás a Józsefvárosban.
A Nem Adom Fel Alapítvány büszkén jelentette be a Nem Adom Fel Kávézó és Étteremben megrendezett sajtótájékoztatóján, hogy sikerrel zárult a Baross utcai támogatott lakhatási projekt a Józsefvárosban. Az eseményt Papp Szabolcs, a Nem Adom Fel Alapítvány szóvivője nyitotta meg Büttl Ferenc, Fővárosi Szociális Közalapítvány – ügyvezető, Jelinek – Várhegyi Katalin, Arezzo Design Kft – marketing vezető, Szilvásiné Huszár Julianna – Új-Ház Centrum Bau Star 98 Kft marketing és kommunikációs vezető, Bálint Attila, IKEA – Sustainability responsible Hungary market, Safranek Sára – beköltöző (lásd fotó) és Turba Józsefné – érintett szülő jelenlétével. A beköltözők a sajtó képviselőivel először tekinthették meg a lakóotthont.
Az alapítvány támogatott lakhatás projektje az önálló életvitelt segíti elő a fogyatékossággal élő személyek számára. 154 négyzetméteres, két szintes lakóegységet újítottak fel a Baross utca-Vasas köz sarkán lévő épületben, amely mostantól 8 fogyatékossággal élő személynek ad komfortos, családias otthont a mindennapokban. A földszinten egy akadálymentes lakóegység, mosdó, fürdőszoba, nagy közösségi tér és konyha található, míg az emelet négy saját fürdőszobával rendelkező lakóteret kínál a lakóknak. Az ingatlan berendezésében és megvalósításában számos cég és vállalkozás nyújtott támogatást, amelyek hozzájárultak a projekt sikeréhez.
A tájékoztatón a társadalmi felelősségvállalásról beszélt többek között az Arezzo Design Kft. képviseletében Jelinek - Várhegyi Katalin: “Példát szeretnék mutatni és ösztönözni mindazzal, hogy tehetünk azért, hogy könnyebben, jobban és boldogabban élhessünk.” Ezt hangsúlyozta az IKEA részéről Bálint Attila Sustainability Responsible HU market, a Nem Adom Fel Alapítvány szellemiségében megtalálta azt a csatlakozási pontot, amely a cégük számára is rendkívül fontos. Az Új-Ház Centrum Bau Star 98 Kft, és a SIKA jelenlévő képviselői is hangsúlyozták, a fogyatékossággal élők támogatásának fontosságát. Jele Büttl Ferenc a Fővárosi Szociális Alap ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a pályázat keretében 20 nyertes pályázat született, és látható, hogy jelen esetben rendkívül jó helyre került az összeg.
A Baross utcai támogatott lakhatási projekt nem csak a lakók, hanem családjaik, valamint a budapesti és józsefvárosi közösség számára is jelentős előrelépést jelent. Az ünnepélyes megnyitón a beköltözők és hozzátartozóik először tekintették meg a teljesen berendezett lakóegységeket, amelyek új otthonukként szolgálnak majd. Safranek Sára beköltöző, szavaival élve: “Szeretnék én is kirepülni a családi fészekből! Ez olyan boldoggá tesz!”
A Nem Adom Fel Alapítvány köszönetet mondott minden résztvevőnek és támogatónak, akiknek a segítségével megvalósulhatott ez a kiemelkedő projekt. A sajtótájékoztató végén Papp Szabolcs alapítványi szóvivő záró gondolatait osztotta meg, hangsúlyozva, hogy egy ilyen színvonalas projekt megvalósítása csak közös erőfeszítéssel lehetséges.
A Nem Adom Fel Alapítvány új támogatott lakhatási projektet valósít meg Józsefvárosban, amely a fogyatékkal élő emberek önállóbb életvitelét segíti elő. A kezdeményezés célja, hogy a felnőtt korú fogyatékkal élő személyek számára minőségi, támogatott lakhatást biztosítson, elősegítve ezzel integrációjukat. A támogatott lakhatás szolgáltatás a kerületben egyedülálló, és hozzájárul a társadalmi szemléletváltás előmozdításához. A projekt keretében egy két szintes lakóegységet újítottak fel, amely 8 fogyatékkal élő személy otthonát tudja biztosítani. Az ingatlan földszintjén egy akadálymentes lakóegység, mosdó, fürdőszoba, nagy közösségi tér és egy konyha került kialakításra. Az emeleten négy saját fürdőszobával rendelkező lakótér kapott helyet.
A lakhatási lehetőség nemcsak otthont biztosít, hanem támogatja az ellátottak képességeinek és tehetségének kibontakozását, egy teljesebb élet megélését, minőségi szociális szolgáltatások biztosításával. A Baross utcai projektet támogatta a Fővárosi Önkormányzat a Fővárosi Szolidaritási Alap 2022 pályázati keretéből, illetve több, mint 15 cég, vállalkozás támogatta. A projekt nem csak a fogyatékkal élő személyek, hanem családjaik, valamint a budapesti és a józsefvárosi közösség egésze számára is jelentős előrelépést jelent. A mostani beruházás egyben felkészülést jelent a Nem Adom Fel Alapítvány eddigi legnagyobb projektjére, a Mikes Lélekközpont megépítésére, amelynek megvalósítása május elején indul el. A 3 szintes, nettó 800 nm-es épület egyik szintjén az autizmussal és ADHD-val élő gyermekek és családjaik számára támogató programot szeretnének megvalósítani, valamint 11 apartmannal támogatott lakhatást biztosítani fogyatékossággal élő felnőttek számára.