Megkezdődött Szabó Márton István első nagyjátékfilmje, a Zajkapitány 23 napos forgatása. A jeleneteket többek között olyan ikonikus budapesti helyszíneken rögzítik, mint az A38 hajó és a Turbina. Az abszurd humorú vígjáték egy „időskori” felnövés történet, melyben egy, a rég elvesztett fiatalságához ragaszkodó, hetvenes éveiben járó DJ kénytelen szembenézni azzal, hogy hamarosan meg fog süketülni. A Zajkapitány miközben bevezeti a nézőt a budapesti alternatív zenei világba, a generációk közötti kapcsolódásról is beszél.

"Hagyd, hogy áramoljon az élet!
A teljes ürességben ott a teljes mindenség".
A Batarita Társulat előadására invitálunk. Batarita koreográfus, táncos, rendező, aki testéről minden külsőséget lenyúzva keresi az igazságot.
Alkotásai során arra törekszik, hogy koreográfiái társadalmi és kulturális háttértől függetlenül mindenki számára befogadhatóak legyenek. A gondolatok univerzalitása teszi lehetővé, hogy előadásai hozzájáruljanak a kultúrák között kapcsolatteremtéshez. Művészete fájdalmas és testi. Munkáira jellemző továbbá, hogy szorosan kapcsolódnak az ázsiai kultúrához, ezen belül főleg a butoh tánchoz.
A Magyar Táncművészeti Főiskola koreográfus szakán végzett, 2001-től rendszeresen koreografál, tanít, szóló és koprodukciós alkotásaival járja a világot. 2009-ben rendezőként debütált a Magyar Állami Operaházban. Az elmúlt években alkotásaival jelen volt Magyarországon, Japánban, Dél-Koreában, Thaiföldön, Ecuadorban, Mexikóban, Németországban, Franciaországban, Ausztriában, Svédországban, Bulgáriában, Macedóniában, Lengyelországban, Szlovákiában és Csehországban.
A butoh, mint előadóművészeti stílus a japán avantgard mozgalomban, a második világháború után, 1959-ben jelent meg először. Kialakulására egyaránt hatással volt az évezredes japán kultúra és az európai expresszionista tánc is. A stílusirányzat minden alkotója egyéni filozófia alapján járta, járja saját útját, azonban általános jellemzőként elmondható, hogy beidegződésektől mentesen szabad szellemmel a testről a konvencionális attribútumokat lefejtve az érzelmi intenzitásra helyezik a hangsúlyt. Az előadások gyakran dolgoznak fel tabu témákat, használnak játékos, humoros és groteszk képeket.
Bővebben: http://www.mediawavefestival.hu/index.php?nyelv=hun&modul=esemenyek&kod=9691
Helyszín: Monostori Erőd, Komárom