A Magyar Filmadatbázis adatai alapján Brad Pitt főszereplésével az F1-A film volt a magyarok kedvence 2025 első félévében. A Mission: Impossible áll a második helyen és dobogós az Így neveld a sárkányodat. Negyedik a Lilo és Stitch – A csillagkutya, melyet a Mennydörgők* követ. Mind a tíz film kifejezetten nagyvászonra készült, magas produkciós értékkel. Ez arra utal, hogy a magyar nézők továbbra is hajlandók mozijegyre költeni.

2017. november 29-én, 30-án 19.30 órakor a Zeneakadémián.
Két Beethoven-klasszikus között a 20. századi japán komolyzene egyik legizgalmasabb alkotása - ezt a szokványosnak aligha nevezhető, ám annál izgalmasabb programot ígéri ez a koncert.
Beethoven D-dúr hegedűversenye nemzedékek óta a koncertrepertoár méltán leggyakrabban felhangzó darabjai közé tartozik, előadásának szólistája ezúttal a kamaramuzsikusként is világjáró német hegedűművésznő, Antje Weithaas lesz. A második részben Toru Takemitsu Toward the Sea című műve lesz hallható. Toru Takemitsu a japán zeneszerzés alighanem legismertebb reprezentánsa a nagyvilágban, zenéjében Debussy és Messiaen hatása éppúgy megjelent, mint a tradícionális japán dallamvilág vagy korának számos nyugati zeneszerzési technikája. A három verzióban megkomponált Toward the Sea a Greenpeace felkérésére született, méghozzá a mozgalom bálnamentő kampánya számára. A koncerten felhangzó 2. verzió (1981) két szólistája a fuvolás Kaczander Orsolya, a Concerto Budapest szólistája, és a hárfás Polónyi Ágnes lesz. A hangversenyt Beethoven 4. szimfóniája zárja: a mű, amelynek második tételéről Berlioz azt tartotta, hogy nem is ember, hanem egy arkangyal alkothatta.
Program:
Beethoven D-dúr hegedűverseny, op.61
Takemitsu Toward the Sea II.
Beethoven IV. (B-dúr) szimfónia, op.60
Közreműködik Antje Weithaas hegedű
továbbá Kaczander Orsolya fuvola, Polónyi Ágnes hárfa
Vezényel Keller András