A 100 éve született Darvas Ivánra és Makk Károlyra emlékeznek az idei MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztiválon első közös filmjük, az 1954-ben bemutatott Liliomfi felújítottváltozatának kópia premierjével. A Szigligeti Ede művéből született adaptáció máig a magyar filmtörténet egyik legszínesebb legkönnyedebb vígjátékának számít, amit több mint 6,5 millióan néztek meg a hazai mozikban és bő 70 év után sem vesztett semmit a népszerűségéből.
Érdemes lesz a napokban a művészetkedvelő közönségnek az esti színházi előadás, az éttermi vacsora után vagy éppen felüdülésként elsétálni a belvárosi Régiposta utcába, ahol a Kossuth-díjas szobrászművész, Pauer Gyula hatvanas évekbeli munkáinak kiállítását tekinthetik meg. A Pauer-Retro kiállítással Budapest vadonatúj galériája, a Művészház mutatkozik be.
A széles nagyközönség körében a Cipők a Duna-parton című Holokauszt-emlékmű társalkotójaként ismertté vált Pauer hatvanas években készült szobrainak teljes kollekciójával először találkozhatnak az érdeklődők. A kiállítás kurátora kifejezetten úgy tervezte a tárlatot és az esti kivilágítást, hogy az utcában sétálók részesei lehessenek a művészeti élménynek a galéria üvegportálján keresztül is. A kiállítást a beat-korszaknak is nevezett évtizedben készült fotók és zenék teszik még hangulatosabbá. A Pauer-Retro tárlat az utcáról október 1-3-ig, ezt követően a galériában október 14-ig tekinthető meg.