A Magyar Filmadatbázis adatai alapján több mint1,6 milliárd forint bevétellel és 82%-os értékeléssel a Avatar: Tűz és Hamu volt a magyarok kedvence 2025-26 telén. A The Housemaid – A téboly otthona áll a második helyen és dobogós a Nürnberg. Negyedik az Itt érzem magam otthon, az ötödik pedig A megmentő. A látványos blockbusterek továbbra is dominálnak, a pszichothrillerek és a misztikus történetek népszerűsége nő, de a minőséget is értékelik a nézők, és örömteli, hogy három magyar film is szerepel a TOP 10-ben.

Az áprilisi Múzeum+ est témája a Férfi és Nő. Az est során speciális tárlatvezetéseken ismerkedhetnek meg azzal, hogy egy híres nő, Virág Judit művészettörténész, galériatulajdonos, és egy híres férfi, Szurcsik József festőművész mit is gondol a magyar művészet legizgalmasabb és legérdekesebb férfi-nő ábrázolásairól. Az újonnan nyílt Derkovits-kiállításunkon a Derkovits-életmű egyik legizgalmasabb tematikus csoportját, a művész és felesége viszonyát körbejáró "Mi ketten" címet viselő műcsoportot mutatjuk be.
A Rájátszás koncerten a zenész író-költő Grecsó Krisztián és a Kistehén frontembere Kollár-Klemencz László értelmezik újra és mutatják be egymás ihlette dalaikat és közös slágereiket. A két barát és alkotótárs most férfiakról és nőkről énekel és olvas. A Nemzeti Táncszínház Szerelmi varázslások címmel mutatja be produkcióját, az állandó kiállításainkban közelebb kerülhetünk a barokk főúri párosokhoz, és a festészetben megjelenített veszedelmes viszonyokhoz is. Az est borait a szekszárdi Heimann Pince biztosítja, s ehhez kapcsolódóan megismerkedhetünk a Heimann házaspárral, illetve borászat munkáját sajátos módon jellemző férfi és női szerepekkel.
A Múzeum+ esten A nyolcadik templom - Bálint Endre művészete és a Derkovits - A művész és kora című kiállítások is 22 óráig látogathatók.























