Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
Az elmúlt időszak teljesen megváltoztatta az életünket: a vírus miatt rengetegen több mint egy éve kizárólag, vagy nagyrészt otthonról dolgoznak.
Bár sorra lépnek életbe az enyhítések, a legtöbben továbbra is csak fokozott óvintézkedések mellett mernek közösségbe menni – munkáltatóként nagyon fontos, hogy ezt figyelembe vegyük, és mindent megtegyünk a munkahelyi fertőzésmegelőzés és egészségvédelem érdekében. Ebben segíthetnek a legkorszerűbb plazmatechnológiával működő levegőfertőtlenítő berendezések, amelyek nagyban fokozzák a koronavírus-krízis kitörése óta megszokott óvintézkedések hatékonyságát, és egyúttal kellemesebbé is teszik a helyiségek légterét, legyen szó akár irodákról, oktatási vagy egészségügyi intézményekről.
Sokan egyszerűbbnek érzik a feladatokban való elmélyülést és az önálló munkát home office-ban, illetve az ingázáson is rengeteg időt tudnak megspórolni – mutat rá egy kutatás. Azonban az otthoni munkavégzésnek is megvannak az árnyoldalai: komplikáltabbá teheti a kollégákkal folytatott kommunikációt, a munkahelyi légkör hiánya és a monotonitás sokakra demotiválóan hat, ráadásul a munka és a magánélet egyensúlyát is nehéz megőrizni.
Bár a járvány harmadik hullámát szerencsére hamarosan magunk mögött tudhatjuk, teljesen természetes, hogy egy év bezártság után a legtöbben még sokáig ódzkodni fognak az irodába való bejárástól. A megfelelő óvintézkedésekkel – mint a kézfertőtlenítés, a lázmérés, a távolságtartás, a maszkviselés és a fokozott takarítás – csökkenthető a megfertőződés kockázata, azonban további lépésekre is szükség lehet, hogy munkavállalóink biztonságban érezzék magukat.
Ebben segíthetnek a plazmatechnológiával működő levegőfertőtlenítő berendezések, melyek amellett, hogy elpusztítják a kórokozókat, a levegőben lévő kellemetlen szagokat és az allergén vagy irritáló anyagokat is semlegesítik, így folyamatos működésükkel bármely iroda, iskola, óvoda vagy egészségügyi intézmény légterét egészségesebbé és kellemesebbé teszik. Működésük nem jár zavaró zaj- vagy szaghatással, üzemeltetésük egyszerű, a szűrőmentes technológiának köszönhetően nem igényelnek karbantartást, hatékonyságukat pedig számos független klinikai és laboratóriumi teszt mellett a Nemzeti Népegészségügyi Központ is tanúsítja. További előnyük, hogy az ózon alapú fertőtlenítési módszerekkel szemben nem bocsátanak ki káros anyagokat, ezért folyamatosan és emberi jelenlét mellett is használhatók, így nemcsak biztonságosak, de állandó védelmet is nyújtanak.
„A különböző méretekben elérhető berendezéseink a hazai egészségügyi ellátásban már évek óta piacvezetők a folyamatos levegőfertőtlenítés területén, és örömmel látjuk, hogy a pandémia kapcsán egyre több vállalat és közintézmény is felismeri előnyeiket. A plazmatechnológia bármilyen adottságú épületben vagy helyiségben könnyen alkalmazható, szakértőink pedig díjmentes kockázatanalízissel és ingyenes próbalehetőséggel segítik leendő ügyfeleinket” – mondta el Szíjjártó Gergely, a Novaerus NanoStrike® plazmatechnológiás levegőfertőtlenítőket forgalmazó M-Solution Kft. ügyvezetője.