December 3-án veszi kezdetét a Budapest Debut Film Forum (BDFF). A négynapos eseménysorozat célja, hogy az elsőfilmes rendezők és producerek bemutathassák projektjeiket, és tapasztalatokat cserélhessenek az európai, elsősorban a visegrádi régióból érkező kollégáikkal. A BDFF helyszíne a JCC Budapest – Bálint Ház lesz.
A Hasadék a legjobb film, a Post Mortem kapta a legtöbb díjat.
A Hasadék (lásd részlet a fotón) kapta a legjobb játékfilmnek járó díjat és a Pilátus a legjobb tévéfilmnek járó díjat a balatonfüredi Anna Grand Hotel báltermében tartott szombati esti gálán, mely az első Magyar Mozgókép Fesztivál ünnepi záróeseménye volt. A legjobb rendező Dombrovszky Linda lett, míg a legjobb elsőfilmesnek járó díjat Varsics Péternek ítélte a Márta István vezette zsűri. A legjobb női főszereplőnek járó díjat Hámori Ildikó vehette át, míg a legjobb férfi főszereplő díját Gáspár Tibor vihette haza. Összesen 20 kategóriában osztottak ki Magyar Mozgókép Díjakat. A közönség A taxis című kisjátékfilmet találta a legjobbnak. A díjat Kelemen Zénó, Munkácsy-díjas szobrászművész tervezte.
Szombaton este Balatonfüreden, az Anna Grand Hotel báltermében ünnepélyes keretek között átadták a Magyar Mozgókép Díjakat, összesen 20 kategóriában. A Magyar Filmakadémia zsűrije – melynek elnöke Márta István volt - Krasznahorkai Balázs Hasadék című filmjének ítélte a legjobb játékfilmnek járó díjat. A legjobb tévéfilm Dombrovszky Linda Pilátus című alkotása lett, a legjobb tévésorozatnak A Martfűi Rémet tartotta a zsűri. A legjobb kisjátékfilmnek járó díjat Bozsogi János vehette át az Ezerkilencszáztizenkilenc című alkotásáért. A legjobb animációsfilm kategóriát Cakó Ferenc nyerte a Világzabáló és visszaállító című munkájával. Az egészestés dokumentumfilm győztese A mi Kodályunk című film, melynek rendezője Petrovics Eszter. A rövid dokumentumfilm kategóriát Udvardy Zsolt és Géczy Dávid Népirtás Pozsonyligetfalun című alkotása nyerte, míg a legjobb elsőfilmes rendezőnek járó díjat Varsics Péter vihette haza az Így vagy tökéletes című romantikus vígjátékáért.
A legjobb rendezőnek járó elismerést Dombrovszky Lindának ítélte a zsűri a Pilátus című alkotásáért. A legjobb női főszereplőnek járó díjat Hámori Ildikó vehette át a Pilátusban nyújtott alakításáért, míg a legjobb férfi főszereplő díját Gáspár Tibor vihette haza A feltaláló címszerepéért. A legjobb mellékszereplő díját Cserhalmi György kapta a Rododendronban nyújtott alakításért.
A Post Mortem kapta a legtöbb díjat: a legjobb operatőrnek Nagy Andrást találta a zsűri, a legjobb vágó Király István, a film vágója lett, díszlet/látvány kategóriában Hujber Balázst tartotta a zsűri a legjobbnak, a legjobb maszk győztese pedig Hámori Dániel lett az ebben a filmben nyújtott teljesítményéért.
A legjobb forgatókönyvírónak járó díjat Nagy Dénes vehette át az Ezüst Medve-díjas Természetes fény című filmért, a legjobb jelmezt Ágh Márton tervezte szintén ebben az alkotásban. A legjobb hang díját Madácsi Imre kapta a Pesti balhéért, a legjobb zeneszerzőnek járó elismerést pedig Selmeczi György kapta a Lángolj és világíts zenéjének megkomponálásáért. A közönségdíjat Béres László A taxis című kisjátékfilmje vitte haza.
A díjat Kelemen Zénó, Munkácsy-díjas szobrászművész tervezte. „A díj alapvető gondolati ívét a Szamothrakéi Niké a hellenisztikus rodoszi iskola mesterműve ihlette, mely az évszázadok alatt a győzelem legfőbb attribútuma lett. Elképzelésem szerint a torzót a lehető legjobban szerettem volna formailag elvonatkoztatni úgy, hogy minél inkább a jelszerűség felé mutasson és díj szerűvé váljon” – nyilatkozta Kelemen Zénó, Munkácsy Díjas szobrászművész.
A korábban közzétett jelöltekből a Magyar Filmakadémia zsűrije döntött a nyertesekről. Az ünnepélyes díjátadóra június 26-án a Nemzeti Filmintézet és a Veszprém-Balaton 2023 – Európa Kulturális Fővárosa program által közösen szervezett első Magyar Mozgókép Fesztivál záróakkordjaként került sor, Balatonfüreden.