Vidéki amatőr színjátszás seregszemléje a Nemzeti Színházban

A Pajtaszínház program idén 7. éve fogja össze és támogatja a vidéki amatőr színjátszókörök munkáját.

A Nemzeti Művelődési Intézet és a Magyar Teátrumi Társaság együttműködésében vezetett programban részt vevő települések idén is bemutatják előadásaikat a Pajtaszínházi Szemlén, amelyet a Nemzeti Színház lát vendégül e hét szombaton és vasárnap.

A Nemzeti Művelődési Intézet a Magyar Teátrumi Társasággal együttműködve 2015-ben indította el a Pajtaszínház programot, amatőr színjátszó körök indítását kezdeményezve és szakmailag támogatva olyan településeken, amelyeken a projekt indulásáig nem volt ilyen tevékenység. A vártnál is eredményesebb első év tapasztalatai alapján a program a színházi évadokhoz igazodva újabb és újabb települések bevonásával folytatódott. A színjátszó csoportok minden évben január végén, a magyar kultúra napja előtt is tisztelegve, a Nemzeti Színház stúdiószínpadain mutathatták be munkájukat, a program során született előadásaikat. A Pajtaszínházi Szemle a tavalyi év járványügyi korlátozásai miatt 2021-ben ugyan elmaradt, ám a munka tavaly sem szünetelt. Idén pedig ismét sor kerülhet nagyszabású, két napos seregszemlére is, január 29-én és 30-án a Nemzeti Színházban.

A VII. Pajtaszínházi Szemle programja

2022. január 29.

Gobbi Hilda Színpad

11:00 Megnyitó

12:00 Mezőszentgyörgyi Amatőr Színjátszó Kör (Mezőszentgyörgy, Fejér megye)

    Nóti Károly: Majd a Jegenye, Óvatos ember, A gomba – kabaré

    Szakmai mentor: Kozáry Ferenc

13:00 Teltház Színház és Táncház (Medgyesegyháza, Békés megye)

    Morauvszki Róbert: Angyali ajándék – mesés történet

    Szakmai mentor: Fehér Tímea

14:00 Karcsai Színjátszó Kör (Karcsa, Borsod-Abaúj-Zemplén megye)

    Karcsai lakodalmas – hagyományokon alapuló vidám történet

    Szakmai mentor: Nádasy Erika

15:00 Színjátszó Csoport Szany (Szany, Győr-Moson-Sopron megye)

    Kszel Attila: Non-stop – retro bohózat a 80-as évekből

    Szakmai mentor: Kszel Attila

16:00 Márkói Kamara TehátRum (Márkó, Veszprém megye)

    A bőgős fia meg az ördögök – népmese, színpadra írta: Kiss György – mese

    Szakmai mentor: Modri Györgyi

17:00 Oklevelek átadása

Kaszás Attila Terem

12:30 Pécsi Nyitott Színházi Műhely (Pécs, Baranya megye)

    Lukács Zoltán: Sikoly – dráma

    Szakmai mentor: Bagossy László

13:30 Alibánfai Ripacsok (Alibánfa, Zala megye)

    Hans Sachs: A férj a gyóntatószékben – komédia

    Szakmai mentor: Mihály Péter

14:30 Rigófészek Társulat (Buják, Nógrád megye)

    Moliére: Kényeskedők – komédia

    Szakmai mentor: Máté Krisztián

15:30 Kisbajomi SzíniTitánok (Kisbajom, Somogy megye)

    Kisbajomi SzíniTitánok: Mézga család és a kisbajomi rokon – paródia

    Szakmai mentor: Tóth Géza

16:30 Jáki Pajtaszínház (Ják, Vas megye)

    dr. Tóth Ernő: A bambergi kőművesek – történelmi játék

    Szakmai mentor: Szabó Róbert Endre

2022. január 30.

Gobbi Hilda Színpad

10:30 Köszöntés

11:00 Kisspista Színház (Vecsés, Pest megye)

    Tarr Ildikó: Láng a sötétben (átdolgozás) – dráma

    Szakmai mentor: Haik Viktória

12:00 A legendás nyolcadik bé (Csólyospálos, Bács-Kiskun megye)

    Nagy Béla: De Vasvári hol van? – avagy a titkos rendőrök éjszakája – fantáziajáték

    Szakmai mentor: Szilágyi Annamária

13:00 Németkéri Pajtaszínház (Németkér, Tolna megye)

    Németkéri Pajtaszínház: Igor, a szeretője, a tolvaj és a feleség, avagy

   A Szekrény – készült a csapat rögtönzései alapján (komédia)

    Szakmai mentor: Csáki Csilla

14:00 Csaholyi Kompánia (Nyírcsaholy, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)

    Több szerző: Hát bohémek vagyunk, vagy mi? –

    vidám színházi est egyrészben, zenés kabarészerűség

    Szakmai mentor: Buzogány Béla

15:00 oklevelek átadása

Kaszás Attila Terem

11:00 Puszta Színkör (Pusztamonostor, Jász-Nagykun-Szolnok megye)

    Jean Racine: Phaedrea-Story (Fordította: Somlyó György) – tragédia

    Szakmai mentor: Rigó József

11:45 Cselényalja Színtársulat (Epöl, Komárom-Esztergom megye)

    Fazekas Mihály: Ludas Matyi (Kéri Ferenc feldolgozása) – népi színjáték

    Szakmai mentor: Pápai Ferenc

12:30 Széki Színjátszók (Bükkszék, Heves megye)

    Fazekas Mihály: Ludas Matyi – népi színjáték

    Szakmai mentor: Nagy Adrienn

13:30 Sárréti Pajtások (Biharnagybajom, Hajdú-Bihar megye)

    Vén Márkus – hagyományokon alapuló történet

    Szakmai mentor: Mercs János

14:00 DiSzíZ (Hódmezővásárhely – Csongrád-Csanád megye)

    Móricz Zsigmond: Dufla pofon, A Zördög – paraszttréfa

    Szakmai mentor: Gömöri Krisztián

Hirdetés