Október 4–5. között már harmadik alkalommal rendezi meg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Animáció szak és a Friss Hús filmfesztivál csapata a Friss Kakas Animációs Filmnapokat a Toldi Moziban, az évtizedes múltra visszatekintő Kiskakas Filmnapok újragondolásaként.
A pécsi születésű dr. Futó László Pál négy évig tanult portrérajzolást Gebauer Ernő festőművész magániskolájában. A svájci-magyar kettős állampolgár 1995-ben települt haza, s nyitotta meg múzeumát Harkányban. Az alkotó ott látható képeiből készített egy válogatást Európa Kulturális Fővárosában, Pécsett.
Az Apáca utca 5. szám alatt, minden pénteken 16 órától látogatható tárlaton háromdimenziós festmények világába tekinthetnek be a látogatók. Futó László Pál szerint a képek szabad szemmel, illetve háromdimenziós szemüveggel is megtekinthetőek, de szemüveg használatával megváltoznak: térbeli hatást keltenek, az általa varázslatos képeknek nevezett alkotások esetében pedig a látottak szerkezete is módosul.
Különleges élményben lehet része a látogatónak, aki megtekinti például azt a festményt, amely három macskát ábrázol, közülük az egyik gyomrában már egy egér vár a teljes megsemmisülésre. A varázsszemüvegen keresztül néhány másodperc múlva a bal oldali macska eltűnik, és az egér kiszabadul.
Az alkotások között vannak absztrakt és impresszionista - pasztellel és olajjal készült - képek, valamint faliszőnyegek is. Megörökítette a tubesi radar elleni küzdelmet, a sugárzás veszélyeire figyelmeztetve, valamint Pécs városának jelképeit - a dzsámit, a székesegyház tornyait - is. Vasarely előtt tisztelegve az op-art stílusában is alkotott 3D-s műveket. A képek között több esetben fellelhetjük a Pécs2010 Európa Kulturális Fővárosa program (Czakó Zsolt által tervezett) logóját, amelyet az alkotó alkotásain keresztül játékos módon dolgoz fel.
Akit a pécsi múzeumban látottak lenyűgöztek, folytathatja a három- vagy még többdimenziós kalandozást. Futó László Pál harkányi múzeumában szintén nagyon érdekes alkotásokat tekinthetünk meg, az egyik esetben például három különböző szemüvegen keresztül vizsgálva olyan kép tárul elénk, amely Krisztus feltámadását ábrázolja.
Futó László Pál a soproni József Nádor Műegyetemen szerzett erdőmérnöki oklevelet 1943-ban, majd több évig Pécs erdőmestere volt. 1956 után doktori és magántanári oklevelet szerzett a zürichi technikai főiskolán, Svájcban az anaglyph (térhatású) festészettel foglalkozott. Zürichben saját galériájában állította ki alkotásait, valamint a kötetet is írt az Ábrázoló geometria alaptételei címmel.
A pécsi tárlaton átmenetileg nem kell belépődíjat fizetni, de aki kedvet érez hozzá, a Magyar Vöröskereszten keresztül az árvízkárosultak számára adakozhat a helyszínen.