Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
December 3-án veszi kezdetét a Budapest Debut Film Forum (BDFF). A négynapos eseménysorozat célja, hogy az elsőfilmes rendezők és producerek bemutathassák projektjeiket, és tapasztalatokat cserélhessenek az európai, elsősorban a visegrádi régióból érkező kollégáikkal. A BDFF helyszíne a JCC Budapest – Bálint Ház lesz.
A BDFF workshopjai abban segítenek a résztvevőknek, hogy minél erősebb bemutatkozó anyagokat hozhassanak létre, amelyek segítségével sikerrel prezentálhatják készülő projektjeiket. A fő cél az, hogy az alkotói csapatok olyan személyre szabott tanácsokat és javaslatokat kaphassanak, amelyek segítségével már a projekt korai szakaszában kialakíthatják a legjobb finanszírozási és forgalmazási stratégiát.
A BDFF 2024-es kiadásának tutorai olyan filmes szakemberek lesznek, mint Krigler Gábor forgatókönyvíró-producer, a HBO egykori kreatív producere, az Aranyélet vezető írója, a Joyrider sorozatfejlesztő cég alapítója és vezetője; Simona Nobile forgatókönyvíró, a római Sapienzia egyetem tanára, a Torino Film Lab tutora; Siniša Juričić, Cannes-ban és Berlinben díjazott filmek producere, az Európai Filmakadémia tagja; Csuja László forgatókönyvíró-filmrendező, a Virágvölgy, Kilenc hónap háború és a Szelíd című filmek alkotója, illetve Benjamin Cölle, a Pluto Film sales cég igazgatója, audience design szakember.
A BDFF idén 5 filmtervet és 4 sorozattervet fogad. Az eseménysorozat végén az alkotói csapatok pitchfórum keretében mutatják be projektjeiket a döntéshozóknak a BDFF zárórendezvényén.
A workshopot rendezvények, előadások és kerekasztal-beszélgetések kísérik nemzetközi szakemberek részvételével, amelyek a technológia és a marketing metszéspontjára összpontosítanak.
Az érdeklődők hallhatnak többek között a kontentgyártás és személyes márkaépítés fontosságáról, a közönség növelésének és megnyerésének kulcsfontosságú digitális stratégiáiról, megismerhetnek egy átfogó esettanulmányt a FRUST című, szerb–bosnyák–magyar koprodukcióban készülő sorozat révén, betekintést nyerhetnek a cseh filmipar jelenleg zajló folyamataiba, valamint megtudhatják, miért kiemelten fontos az erős vizuális koncepció már a projektek korai szakaszában.
A rendezvényekre elsősorban a filmszakma és a sajtó képviselőit, illetve a filmkészítés iránt érdeklődő diákokat várják. A programokon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.