Október 4–5. között már harmadik alkalommal rendezi meg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Animáció szak és a Friss Hús filmfesztivál csapata a Friss Kakas Animációs Filmnapokat a Toldi Moziban, az évtizedes múltra visszatekintő Kiskakas Filmnapok újragondolásaként.
Yann Demange elsőfilmes brit rendező ’71 című háborús thrillerével nyit április 9-én a 22. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál Budapesten az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
Április 11-én az alkotók jelenlétében gála vetítésen lesz látható Peter Strickland új filmje, a The Duke of Burgundy. Az idei Titanicon pereg majd először a Scopeo50 projekt nyertese, a Magam ura, Jafar Panahi az idei Berlinalén Arany Medve-díjat nyert a Taxi című filmje, az Ezüst Medve-díjas Vak érintés és Laura Poitras Oscar- és BAFTA-díjas dokumentumfilmje, a Snowden történetet bemutató Citizenfour, hogy csak néhány címet említsünk az idei kínálatból.
Minden eddiginél izgalmasabbnak és ütősebbnek ígérkezik az április 10-18. között futó 22. Titanic programja. Április 9-én Yann Demange elsőfilmes brit rendező ’71 című, feszültséggel teli háborús thrillerével nyit az idei fesztivál. 1971-ben, Belfastban az első bevetésén levő fiatal brit katona, Gary Hook – akit a Rendíthetetlenben megismert Jack O’Connell alakít - véletlenül leszakad másodmagával egységétől egy utcai felkelés közben. Társát lelövik, ő pedig menekülni kényszerül az IRA fegyveresei elől. Április 11-én debütál a hazánkban forgatott The Duke of Burgundy, Peter Strickland újabb magyar vonatkozású alkotása, melyben Evelynt, a fiatal cselédlányt úrnője, Cynthia újra és újra szexuálisan megalázza, ám egy idő után felmerül a kérdés, valójában ki irányít kettejük perverz afférjában? A gálavetítésen jelen lesz a rendező, Peter Strickland, a két főszereplőnő, Chiara D’Anna és Sidse Babett Knudsen, valamint Andy Starke producer. A 22. Titanic programját színesíti majd a Magam ura (Mot naturen/Out of Nature) című norvég dramedy. Martin harmincas férj és családapa, aki egyedül megy túrázni a hegyekbes eközben mi, nézők halljuk Martin öncenzúra nélküli gondolatait, Ole Giæver őszinte és humoros portréja Berlinben elnyerte az Europa Cinemas díját, itthon pedig a Scopeo50 projekt nyerteseként végzett.
A Flight of the Conchords új-zélandi alkotóinak fergeteges dokuparódiája, a Hétköznapi vámpírok (What We Do In the Shadows) főhősei igyekeznek beilleszkedni korunkba, időben fizetni a lakbért és menő éjszakai klubokba járni. Csakhogy halhatatlan vérszívók, akik előszeretettel változtatnak vidám fiatalokat vámpírrá. Azért akad, aki közel kerül a szívükhöz, s akit a védelmükbe vesznek. Az idei Titanic hozza Jafar Panahi legújabb, dokumentumfilmnek álcázott alkotását a Taxi-t is, mely az idei Berlinalén Arany Medve-díjat nyert. Utasai között akadnak férfiak és nők, fiatalok és öregek, szegények és gazdagok, akik sofőrjükkel beszélgetve vallanak életük történéseiről. Laura Poitras Oscar- és BAFTA-díjas dokumentumfilmje, a Citizenfour az amerikai kormány lehallgatási botrányát felfedő Edward Snowden történetét mutatja be - egyenes adásban, s hazánkban először a Titanicon.
Igazi kuriózumnak ígérkezik A megváltás (The Salvation). Az Anders Thomas Jensen forgatókönyvéből készült westernben Mads Mikkelsen és Eva Green szegeznek egymásra hatlövetűt. Végül az idei Titanic kínálatát erősíti a Berlinálén Ezüst Medve-díjjal jutalmazott kínai dráma, a Vak érintés (Tui Na / Blind Massage) is, mely a vakok érzelmi világát mutatja meg látó és nem látó színészek érzékeny alakításai segítségével, miközben a modern Kína valósága is kirajzolódik.
Idén is öt helyszínen, az Uránia Nemzeti Filmszínházban, az Örökmozgóban, a Toldi moziban, a Puskin moziban és az A38 hajón várja a közönséget Budapesten a Titanic. A fesztivál végleges programja már elérhető a honlapon. Április 2-án megkezdődött a jegyek árusítása is, öt jegy vásárlása esetén kedvezményes lesz a jegyár.