Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
Február 24-én kerül színre az Oscar a Thália Színház Nagyszínpadán, ami az idei színházi évad utolsó bemutatója.
A gazdag Bertrand Barnier élete egy hétköznapinak tűnő reggelen teljesen megváltozik. Kiderül, hogy két lánya van, de csak az egyikről tud… A két lányának három kérője van… És az egyik lányának elhiszi, hogy terhes. De amikor könyvelője, Christian beállít egy Barnier-től ellopott pénzen vett ékszerekkel teli bőrönddel, már semmi nem érdekli, csak a bőrönd. Viszont bőröndből is van még kettő. Barnier otthona a követhetetlenül mozgó táskák kavalkádjában hamarosan őrültekházává válik. Ilyet még életében nem látott, pedig olyat is látott, amit nem vallott be senkinek…
Az Oscar végtelenül szórakoztató vígjáték: hatalmas „itt a piros, hol a piros” játszma szerelmekkel, bőröndökkel és ajtókkal. Barnier lázasan igyekszik menteni a menthetőt, miközben körülötte mindenki őrült tempóban rohan a vágyai és a szerencséje után, de semmi sem ott van, ahol hitték.
Barnier szerepében Nagy Viktort láthatjuk. További szerepekben: Gubás Gabi, Bán Bálint, Szabó Győző, Molnár Piroska, Tóth Eszter, Fodor Annamária, Szabó Erika, Hunyadkürti István és Mózes András.
A darab szövegét Székely Csaba drámaíró (az Amerikai bölény remek fordításával mutatkozott be a Tháliában) tette maivá.
Vida Péter – ez a második rendezése a színházban – klasszikus történetet szeretne elmesélni, de modernné formálva az előadás stílusát, ehhez igazítva a jelmezeket és a színészi játékot. Mint a hasonló zsánerű daraboknál mindig, ebben az esetben is fontos lesz a csapatjáték a darab szédületes tempója miatt.
A darab írója, Claude Magnier 1920-ban született Párizsban, könyvkötő fiaként. Kezdetben a családi vállalkozásban dolgozott, amelyet később át kellett volna vennie, azonban hamar felfedezte színház iránti szeretetét. 1954-ben kezdett el dolgozni első vígjátékán, a ClearCase-en, ami nemzetközi sikert eredményezett, ezután írta meg az Oscart, amit Párizsban 1958-ban mutattak be először.
Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta színpadon Barnier szerepét. Magnier legendás bohózatából két híres film is készült: Louis de Funès-vel (1967) és Sylvester Stallone-val (1991) – utóbbi tette ismertté az egész világon.