Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
Művészetek palotájabeli első hangversenyén egészen rendkívülinek ígérkező kalandra invitál bennünket a két különböző zenei világban mozgó együttes. Ugyanakkor közös bennük, hogy az általuk művelt területen a legjobbak között tartják számon őket, s az is, hogy egyaránt kedvelik a kísérletezést.
Mindkét formáció az 1970-es évek óta működik, és Nagy-Britanniából indulva lett világhírű. Az Erzsébet korabeli miniatúrafestőről elnevezett Hilliard Ensemble megalakulásakor a King s Singers mellett a másik vezető, régi zenére szakosodott, kizárólag férfi énekesekből álló formáció volt. Ebből mára annyi változott, hogy a négy brit énekes az új zene elkötelezettje is lett: legnagyobb sikerüket Jan Garbarek norvég dzsessz-szaxofonossal rögzített albumukkal érték el 1993-ban. Azóta olyan neves kortárs zeneszerzők műveit is megszólaltatják, mint Arvo Pärt, John Cage, Gija Kancseli és Heinz Holliger.
A férfi énekes kvartettet az Arditti Quartethez is a kortárs zene kapcsolja. Az Irvine Arditti által alapított és mindmáig általa vezetett vonósnégyes túlzás nélkül nevezhető a kortárs zene egyik meghatározó, zenetörténetet alakító együttesének. Szinte valamennyi kortárs szerző írt számukra művet, és számos komponista alkotását ők mutatták be. (Ligeti, Kurtág, Elliott Carter, Feldman, Gubajdulina, Kagel, Lachenmann, Stockhausen és Xenakisz csak néhány név a sok közül.) 1999-ben nekik ítélték oda az Ernst von Siemens Alapítvány zenei Nobel-díjnak is nevezett díját.