„Én még sose csináltam ilyet” – mondhatja Amber Midthunder, a Novokain című akcióvígjáték női főszereplője. Mármint eddig nem alakított romantikus hősnőt, pedig van már mögötte pár fontos szerep. Ezek közül kiemelkedik a nagy kritikai és közönségsikert aratott Préda, ahol magával a földönkívüli Ragadozóval szállt szembe, ráadásul túl is élte a mások számára oly végzetes találkozást.
Tavaly nagy sikert aratott, hogy a korábbi Hobo Karácsonyok tradícióit folytatva, de némiképp meg is haladva, Pókarácsony címmel rendeztek nagyszabású blues-rock fiestát a Petőfi Csarnokban, jónéhány kiváló hazai muzsikus közreműködésével. Póka EgonH idén Karácsonykor is a PeCsába várja majd a rajongókat, szintén neves előadók társaságában.
Az este házigazdája Egon és tanítványai (ifj. Tornóczky Ferenc és Szakadáti Mátyás), vagyis a Póka Egon Experience. A program bevezetőjeként a trió természetesen Jimi Hendrix-dalokból szemezget, aztán szép sorban az est sztárvendégei állnak színpadra, akik a számukra legkedvesebb nótákból válogatnak majd. Egon a közös múltat idézi meg Charlieval, Deák Bill Gyulával és Tátrai Tiborral, hiszen velük évekig muzsikált együtt. Mindenképpen kellemes színfoltja lesz az estének Kovács Kati jelenléte, aki újfent bizonyítja, hogy egykoron nem véletlenül tett kirándulásokat a rock műfajába. Az énekesnők új generációját Veres Mónika képviseli, aki az „56 csepp vér” című rockmusicalben vált ismertté, de az egyik legismertebb és elismertebb honi jazz zenész, a fúvós Fekete-Kovács Kornél is beszáll néhány számra. Pataki László, a legendás Syrius billentyűsének segítségével pedig a felejthetetlen Orszáczky Jackie emléke előtt tisztelegnek a fellépők. Az énekesek szólóban és különböző összetételű duettekben is megörvendeztetik a nagyérdeműt, s alighanem a végén közösen is elénekelnek dalokat.