Ebben az évben május 24. és 30. között lesz Budapesten az Imázsia Kínai Filmhét, amely az elmúlt évtizedek kínai filmterméséből nyújt átfogó képet az érdeklődőknek. A fővárosban az Uránia Nemzeti Filmszínházban vetített alkotásokból június 1-jén Debrecenben az Apolló moziban is műsorra tűznek két produkciót. Az idei kínálat a drámától kezdve a sci-fin át a modern vígjátékig rendkívül változatos filmekből áll össze.

Különleges visszatekintő kiállítások és őskapolcsi installációk.
A Márta István zeneszerző által létrehozott Kapolcsi Kulturális és Természetvédelmi Egylet 1989. augusztusában rendezte meg az első Kapolcsi Művészeti Napokat, amely 1995-től Művészetek Völgye néven vált Magyarország legnagyobb összművészeti fesztiváljává. A kapolcsi civil szervezet 2015-től résztulajdonosi minőségben vesz részt a fesztivál életében.
Az alapítók és a valahai szervezők elhatározták, hogy júliusban „Kapolcstól a Völgyig – Emlék Napok” címmel három napos esemény sorozatot hoznak létre, de ezt a pandémia miatt az idén nem tudták megvalósítani.
Mivel az egyleti archívumban több ezer dokumentum – részben még feldolgozatlan és unikális – emlékanyag található, ezért különleges kiállítás nyílik augusztus 21-én a szervezet tulajdonában lévő Molnárház/Falumalom Múzeum zárt és nyitott tereiben, ill. a legendás Malomszigeten. A látogatók megtekinthetik a 78 számot megért, 1989-2012 között szerkesztett Völgyfutár című fesztivál- és faluújság különböző számait, csakúgy, mint a már „történelminek” nevezhető műsorfüzetekből, ősi információs táblákból, fotókból álló kiállítás részeket. „Talpalatnyi virágos mező” mini installációval emlékeznek vissza az 1989-es kerámia tulipánokra és látható lesz a VölgytörtéNet print táblasorozata is, amely az 1989-2014. közötti időszakot dolgozza fel.
A kiállítások Bogdán Gábor főkurátor tervezésében és kivitelezésében valósulnak meg és egész évben látogathatóak lesznek.
A program támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma