Európa újra mozizni megy!” – Tizedik alkalommal rendezik meg az egyik legnagyobb összeurópai filmünnepet, amelyen tavaly 40 ország 700 mozijában több mint 90.000 néző vett részt.

Már kereskedelmi forgalomban is kapható az első magyar közösségi könyv.
Miért tűnik el a pasi az első randi után? A férfiak tényleg csak „azt” akarják? A rosszfiúkat sosem lehet megváltoztatni? Miért hűtlenek a férfiak? Takács T. László könyve arra vállalkozik, hogy képet adjon a férfiakról és a párkapcsolatokról – méghozzá a nők szemén keresztül. A „Mi pasik, a Ti szemetekben” kötetben 23 magyar nő meséli el tapasztalatát a teremtés koronájáról hol komolyan, hol jókora adag humorral fűszerezve. Egy dolog azonban közös a történetekben: a kíméletlen őszinteség. A kötet már a boltok polcain is hozzáférhető.
„A könyvet olvasva olyan érzésünk támad, mintha leülnénk egy csapat nő mellé, és hallgatnánk, ahogy egymás közt kibeszélik a pasikat. Egy ilyen társaságban nincs helye a tabuknak, ilyenkor a meztelen valóság bontakozik ki – én pedig az elméleti megközelítések helyett erre, vagyis a csupasz igazságra voltam kíváncsi” – mondja az első magyar közösségi könyv írója-szerkesztője, Takács T. László.
A szerző 23 eltérő életkorú és státuszú nőt kért fel, hogy a közösségi oldalon keresztül válaszoljon az olykor igencsak provokatív kérdéseire. Például arra, hogy miként kommunikálnak a neten a pasik, hogyan viselkednek az első randin, és miért akarnak „belehalni” egy gyengébb náthába? „Érdekelt, hogy ezek a nők milyennek látják a párkapcsolatukat, mit értékelnek a férfiakban, milyen titkos vágyaik vannak, vagy mitől szaladnának világgá. Ez a könyv tehát róluk is szól, és így egyszerre jelent tanulságos olvasmányt mindkét nem számára” – összegezte a szerző. Kiemelte: nem egy feminista olvasmány íródott: a férfiakról szóló negatív sztereotípiákat több helyen is lerombolja a könyv.
A könyv +18-as jelzéssel jelent meg, de nem azért, mert trágár, vagy túlfűtött szexuális tartalom található benne, inkább azért, mert a történetek átéléséhez, megértéséhez kell egyfajta érettség.
A Mi pasik, a Ti szemetekben című könyvet eddig a hivatalos honlapon keresztül lehetett megrendelni, mostantól azonban kereskedelmi forgalomban is kapható.





















