Átlépte az 500 ezer nézős álomhatárt a Futni mentem! Herendi Gábor új romantikus vígjátékát a hétvégén 53.636 néző látta, amellyel bemutatása nyolcadik hétvégéjén ismét élre állt a mozis toplistán! November 21-i bemutatója óta immár 500.248 néző tekintette meg a filmet. 1989 óta korábban mindössze öt magyar film lépte át a félmilliós álomhatárt, Herendi Gábornak a Valami Amerika után a Futni mentem a második filmje, amellyel elérte ezt a bravúrt.
Tommy Vig jazz estje az If Caféban.
Ismét különleges koncertre készül Tommy Vig, az itthon az egykoron csodagyerekként számon tartott, majd kivándorlása után az Egyesült Államokban is rendkívüli sikereket elérő, a mai napig nagy elismertségnek örvendő jazzmuzsikus. Hazatérése után számos nagyszabású koncertet adott, de a kisebb klubok pódiumain is is nagy sikert aratott különböző formációkkal a jazz rajongók köreiben. Egyedi zenei világa a kortárs, a klasszikus és a jazz muzsika elemeit ötvözi.
Bár játéka, színpadi jelenléte 85 éves kora ellenére még mindig fiatalos, úgy tervezte, hogy szeptember 30-án a Szabolcsi Bence Zeneiskola Dísztermében búcsúkoncertet ad. Ez az esemény azonban technikai okok miatt elmarad. Helyette október 14-én, 19 órától az If Jazz Café-ban "A szabadság zenéje: Tommy Vig igazi Jazz estje" címmel izgalmasnak ígérkező zenei csemegével örvendezteti meg rajongóit, de szándékai szerint nem is ez lesz az utolsó fellépése a sorban. A vibrafont és zongorát megszólaltató Tommy Vig mellett olyan kiváló zenésztársak működnek közre, mint Joe Fritz (klarinét), Csuhaj Barna Tibor (bőgő), Jeszenszky György (dob), s persze nem hiányozhat Tommy világhírű felesége, Mia Kim énekesnő sem. A programban az erre az alkalomra verbuvált, Györei Ildikó, Hörömpöli Anna, Gyurkovics Csaba és Négyessy Katalin alkotta Vig vonósnégyes is szerepet kap.
Tommy Vig 1956-ban hagyta el Magyarországot. Korábban csak csodadobosként emlegették, hiszen 7 évesen már jónéhány fellépésen túl volt – játszott a Zeneakadémián, a Fővárosi Nagycirkuszban és a Városi Színházban, 8 éves volt, amikor lemeze jelent meg Bécsben a legkiválóbb ausztriai jazz szólistákkal. ’56 novemberében, 18 évesen menekült el a kommunizmus elől, s nem sokkal azután, hogy a bécsi Zeneakadémián Zawinul triójában dobolt, az Egyesült Államokba utazott és ott is telepedett le. 2006-ig New Yorkban, Los Angelesben, illetve Las Vegasban élt és muzsikált.
A kint töltött fél évszázadban jelentős karriert futott be, hiszen olyan neves szupersztárok társaságában állhatott színpadra, mint Frank Sinatra, Miles Davis, Sammy Davis Jr., Michel Legrand, Quincy Jones, a The Beach Boys, a Manhattan Transfer, Woody Allen, Rod Stewart, Diana Ross, vagy Michael Jackson. A világ leismertebb nagy stúdióiban, így többek között a Warner Brothers, a Fox, az Universal, a CBS, a Columbia stúdióiban dolgozott filmzeneszerzőként, karmesterként, hangszerelőként, dobosként vagy éppen vibrafonosként. Több mint 1400 stúdió felvételt tudhat a háta mögött, kétszer az Oscar-díj gálán is fellépett. 2001-ben a Los Angeles Jazz Societytől a vibrafonosok Oscar-díját vehette át.
De Tommy Vig volt 1984-ben Los Angelesben a hivatalos Olimpiai Jazz Fesztivál rendezője is. Az akkor még Amerikában élő Tommy a négy napon át tartó rendezvényt a sportversenyek napjaira időzítette, illetve az azt megelőző hetekben megtartott Olympic Arts Festival részeként menedzselte. Olyan előadókat vonultatott fel a rendezvényen, mint Benny Carter és Shelly Manne, Terumasa Hino és Albert Mangelsdorff, és a jazzfesztivál négy napján végig az ő nagyzenekara kísért. Tommy és az Olympic Arts Festival más szervezői tehát visszacsempészték a coubertini gondolatot az ötkarikás játékok mellé. Nem a versenyszellem, hanem egy nemzetközi jazz-seregszemle eszméje dominált az Olympic Jazz Festivalon. Tommy Vig szerényebb keretek között, de hazánkban is folytatja, amit Los Angelesben elkezdett.