Egy jól összerakott, kicsit középszerű, bár helyenként vicces horrorfilm. Tinédzserek a főszereplők, azon belül is a lány aki most érkezett az apjával a vidéki kisvárosba, ahol még térerő sincs rendesen. Van egy furcsa szomszédfiú, és van a helyi vagány csávó, aki nem bírja a furcsa szomszéd fiút. Oké, az első klisék már a helyükön, nézzük hogyan tovább.
A Japán Alapítvány vándorkiállítása mintegy 190 gondosan kiválogatott tárgyon keresztül kívánja bemutatni a japán kultúra sokszínűségét és a japán designt az Iparművészeti Múzeumban.
Mi is rejlik a japán formatervezés világának vitalitása mögött? Egyszerre számos tényező is eszünkbe jut. A modern irányzatok egyike ötvözi a hagyományos kézművességet a legújabb technológiákkal, új kapcsolatokat teremtve ezáltal a kézi munka és az ipari termelés között, s egyszersmind megkönnyíti a nagyvárosi központokban zajló design-tevékenység és a távoli régiók kézműves munkája, a japán és a nyugati termékek közötti kölcsönhatás létrejöttét. A környezettudatosságot a technológiai szakértelemmel egyesítve dolgozzák ki a szelektált anyagok új felhasználási módjait. A japán design világában egyre gyakrabban lehetünk tanúi e két ellentétes fogalom összekapcsolódásának, mi több, szimbiózisának. A digitális technológia terjedése mind Japánban, mind világszerte összhangban van az internetes társadalom terjedésével.
Megtekinthető: 2009. április 9. - május 31.