Idén is kiosztották könnyű- és komolyzenei kategóriákban az Artisjus-díjakat: összesen tizenegy zeneszerző, szövegíró, valamint alkotói közösség munkáját ismerték el. Geszti Péter életműdíjat kapott, a többi könnyűzenei kategóriában Tóth Szabolcs, Lombos Márton, a 4S Street, Hegedűs Józsi, Oláh Krisztián vehették át a díjat május 12-én a Magyar Zene Házában.

Egyértelmű, hogy a Wu-Tang Clan több mint húszévnyi kemény munka után is üt.
Élőben pedig garantáltan felperzselik majd a színpadot újabb itthoni látogatásuk során. Szinte nincs olyan, a hip-hop világát valamennyire is ismerő zenehallgató, aki ne találkozott volna a Wu-Tang Clan nevével, az 1992-ben alakult formáció ugyanis számtalan nagylemez, fellépés és szókimondó frázisokban bővelkedő rapsláger után ma megkérdőjelezhetetlenül trónol a műfajdicsőség csarnokában.
A New York-i csapat egy-egy tagja már megtisztelte a hazai közönséget jelenlétével, idén pedig egy szenzációs buli keretein belül Method Man, RZA, GZA, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God, Masta Killa és Cappadonna egytől egyig ott lesznek a Park színpadán, hogy ismét feladják nekünk a leckét a keleti parti élet mindennapjairól.
Az elmúlt években a zenekar körül felpörögtek az események, amelyek középpontjában leginkább a hét esztendő után – tavaly decemberben – kiadott friss stúdióalbum, a társaságot ismét összehozó A Better Toworrow állt. Emellett a tagok részt vettek olyan nagy feltűnést és sajtóvisszhangot keltő vállalkozásokban is, mint a mindössze egyetlen egy példányban megjelenő, 88 évig kereskedelmi zárlat alatt álló Once Upon A Time In Shaolin nagylemez, a RZA által rendezett, A vasöklű férfi című film vagy Ghostface Killah és az instrumentális jazz hip-hop BadBadNotGood kollektíva közös Sour Soul című idei kiadványa. A különböző hobbi- és szóló projektek azonban sosem tudták elvonni a figyelmet a csapat közös erejének nagyságától, amit az sem akadályoz meg, hogy a tagok már negyven fölött járnak.