Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
Monumentális műalkotások láthatók Pécsen.
Arad és Pécs immár 10 éves testvérvárosi együttműködésének keretén belül Pécsett is bemutatják Dumitru Şerban aradi szobrászművész monumentális alkotásait. A március 23-án megnyílt Szobrok a városban (Sculptură în cetate) című tárlaton a művész mintegy 30 éves alkotói pályafutásának kiemelkedő darabjaiból közel 20 szobrot tár a nagyközönség elé a Zsolnay Kulturális Negyed m21 Galériájában.
A román kulturális élet egyik legismertebb művészeként nyilvántartott szobrász Pécsen bemutatásra kerülő nagy volumenű alkotásait a világ több nagyvárosának közterein láthatták már, például Magyarországon, Németországban, Libanonban, Franciaországban, Egyiptomban vagy Görögországban.
A pécsi kiállítás nagy térfogatú és kiterjedésű, különböző méretű darabjai lakonikusan és finoman utalnak a város témáira, köztéri elhelyezésük nem véletlenszerű. Rendszerint a forgalmasabb csomópontoknál kapnak helyet, éppen azért, hogy megtörjék a városi élet mindennapi ritmusát. Ioan Iovan műkritikus Şerban szobrait „monumentálisként” jellemzi, a darabok szerinte „találkozások és elválások”, „csomópontok”, „kereszteződések”, „irányvonalak” egy „ideális központ” felé vagy „sehová”. Constantin Prut kritikus meglátásában Dumitru Şerban most bemutatott alkotásaival a szobrászat és ezen túl a művészet jelenkori társadalmi szerepét feszegeti, ugyanakkor a szobrászat régi, antropocentrikus eszményébe vetett töretlen bizalmát fejezi ki.
Az 1948-as születésű Dumitru Şerban jelenleg a Romániai Képzőművészek Szövetségének Arad megyei elnöke, 1979 óta lelkes szervezője a romániai szobrász szimpóziumoknak. Az elmúlt évtizedek során nemcsak hazájában, hanem a határon túl is tekintélyes hírnévre tett szert, több kötet szerzője, jelenleg egy tanulmányon dolgozik, melynek középpontjában a művészek romániai társadalmi helyzete áll. A jelenkori művészetek egyik fontos alakjaként tartják számon a román műkritikusok