Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
Budapest életében 1929 óta vesznek részt a BME Urbanisztika Tanszékén képzett, urbanisztikával foglalkozó építészmérnökök. A Műegyetem Városépítési és Tervezési Tanszéke 1929-ben alakult. Az urbanisztikai stúdiumok alapjait a magyar városok változásai jelentik, de a tanszék mindig kiemelten foglalkozott a főváros fejlődésével.
A kiállítás párhuzamosan mutatja be Budapest és a Tanszék elmúlt 80 évének főbb eseményeit. A Budapest Kiállítóteremben három olyan témát emelünk ki a városépítészet folyamából, amelyek talán a legnagyobb érdeklődésre tarthatnak számot úgy a szakma, mind a budapestiek körében: Városrehabilitáció, Lakótelepek, A Duna szerepe Budapesten
Ezekben a meghatározó urbanisztikai helyzetekben a témák kétoldalú bemutatása a város jövője szempontjából hordoz érdekes tanulságokat és úgy érezzük, hogy jól tetten érhető az oda-vissza hatás, a város és a tanszék között.
A három kiemelt téma mellett láthatók lesznek a hat közép-európai főváros egyetemei által végzett 20 évvel később – Urbanity program, valamint a 2020-as budapesti olimpia városépítészeti víziója című hallgatói ötletpályázat tervlapjai is, melynek eredményhirdetésére a megnyitón kerül sor.
A kiállítást megnyitja Beleznay Éva, Budapest főépítésze és Locsmándi Gábor PhD, nyugalmazott egyetemi docens nyitja meg 2009. október 9-én, pénteken 13 órakor.
A BME Építészmérnöki Kar Urbanisztika Tanszék 80. évfordulója alkalmából látható további két kiállítás:
Hallgatói munkák, BME központi épület aulája, 1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.
2009. október 9 - 16., hétköznap 8 – 19h
Tanszéki arcképcsarnok, Az Urbanisztika Tanszék oktatóinak munkássága
HAP Galéria, 1027 Budapest, Margit krt. 24., 2009. október 9 - november 6., hétköznap 14 – 19h