Megkezdődött Szabó Márton István első nagyjátékfilmje, a Zajkapitány 23 napos forgatása. A jeleneteket többek között olyan ikonikus budapesti helyszíneken rögzítik, mint az A38 hajó és a Turbina. Az abszurd humorú vígjáték egy „időskori” felnövés történet, melyben egy, a rég elvesztett fiatalságához ragaszkodó, hetvenes éveiben járó DJ kénytelen szembenézni azzal, hogy hamarosan meg fog süketülni. A Zajkapitány miközben bevezeti a nézőt a budapesti alternatív zenei világba, a generációk közötti kapcsolódásról is beszél.
Gautier Capuçon személyében napjaink egyik legkeresettebb csellistája érkezik a Művészetek Palotája és a Liszt Ferenc Kamarazenekar négy alkalomból álló közös sorozatának első estjére a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterembe 2011. március 2-án.
©Gautier Capuçon, gordonka
Gautier Capuçon, gordonka
A sármos művész még nincs harminc éves, de máris Franciaország egyik vezető gordonkaművészeként tartják számon, több tucat sikeres lemezzel a háta mögött. Tanulmányait a párizsi Consevatoire-on végezte, majd Heinrich Schiff bécsi osztályában tökéletesítette tudását, beválogatták az Európai Unió Ifjúsági Zenekarába, valamint felvételt nyert a Gustav Mahler Ifjúsági Zenekarba is. Háromszáz éves mestercsellójával ma már olyan neves karmesterek keze alatt játszhat, mint Bernard Haitink, Pierre Boulez vagy Claudio Abbado, zenekari kísérettel szólistaként, vagy kamaramuzsikusként egyaránt rendszeresen fellép. A Világsztárok a Liszt Ferenc Kamarazenekarral első hangversenyén Csajkovszkij két műve – a neoklasszicista fogantatású Változatok egy rokokó témára, valamint a C-dúr vonósszerenád – mellett Sosztakovics Kamaraszimfóniája csendül majd fel.
A sorozat második eseményén, április 14-én a „trombita Paganinijeként” is aposztrofált Szergej Nakarjakov, míg a két őszi koncerten Joyce Yang (zongora) illetve Baiba Skride (hegedű) lesz az ötven éve folyamatosan működő, de az utóbbi évtizedben megfiatalodott Liszt Ferenc Kamarazenekar vendégművésze.