Az Until Dawn című filmben minden éjszaka egy új rémálom: mintha minden este egy teljesen más horrorfilmbe csöppennénk. Minden éjszaka egy új fejezetet hoz, ahonnan csak egy módon lehet kiszabadulni: ha életben maradsz hajnalig. A film a horror műfaj szerelmeseinek készült, és meglepetéseket is tartogat azok számára, akik ismerik és kedvelik az Until Dawn horrorjátékot. A magyar rajongók számára pedig külön öröm lehet, hogy a filmet Magyarországon forgatták!
A művészettörténet legújabb kori kutatásai során gyakran tár fel olyan életműveket, amelyekben az alkotó évtizedeken keresztül a Szín természetét vizsgálta: a színek térérzetünkre gyakorolt fizikai hatásától a mentális állapotunkra kiterjedt spirituális élményig. A Viltin Galériában bemutatkozó művészek munkájában is meghatározó szerepet tölt be a szín természetének kutatása.
ErdélyI Gábor festékszínei a képtárgy határain belül maradva definiálják önmaguk művészetben betöltött szerepét. Jelenlegi festményanalizációs érdeklődésének középpontjában a kép oldala és főnézeti mezője közötti keskeny, olykor meghatározhatatlan szélességű képrész áll. Ezzel a fókusszal eljutott egy, a festészeten belüli, de még a művészet által fel nem tárt területre.
Hans Kotter Berlinben élő német képzőművész fény-színeinek tiszta pulzálása kiterjed a térre. A high-tech esztétikát a magas művészetbe emelő alkotó világító objektjeinek installációba rendezett halmaza túllép önmaga fizikai határán, és a felkelő nap fényének metaforájaként, megtölti a hozzárendelt struktúrát.
A Velencei Biennálén fiatalon bemutatkozó, és azt követően számos jelentős kiállításon szereplő Erdélyi Gábort munkásságáért 2009-ben Munkácsy- díjjal tüntették ki. Németországi és New York-i tanulmányai után Hans Kotter évről-évre jelentős nemzetközi kiállítások szereplője.