Az Until Dawn című filmben minden éjszaka egy új rémálom: mintha minden este egy teljesen más horrorfilmbe csöppennénk. Minden éjszaka egy új fejezetet hoz, ahonnan csak egy módon lehet kiszabadulni: ha életben maradsz hajnalig. A film a horror műfaj szerelmeseinek készült, és meglepetéseket is tartogat azok számára, akik ismerik és kedvelik az Until Dawn horrorjátékot. A magyar rajongók számára pedig külön öröm lehet, hogy a filmet Magyarországon forgatták!
2011. június 30-án, csütörtökön 17 órakor Csomós Miklós, Oktatási és Kulturális főpolgármester-helyettes nyitja meg a zágrábi Academia Cravatica és a Horvát Köztársaság budapesti Nagykövetségének kiállítását a Budapest Kiállítóteremben.
Az Academia Cravatica egy non-profit szervezet, amelyet 1997. március 26-án alapítottak azzal a céllal, hogy tanulmányozza, megőrizze és fejlessze a nyakkendőt, mint a horvát és a világörökség részét.
A kiállítás jelenlegi anyagát több mint százötven olyan műalkotás képezi, melyeket horvátországi és külföldi művészek készítettek. Különösen fontos, hogy a kiállítást befogadó ország művészei is képviseltessék magukat, mert a tárlat koncepciója szerint az anyag folyamatosan bővül. Az Academia Cravatica kiválasztja azokat az alkotásokat, amelyeket a nemzetközi válogatáshoz csatolnak és bemutatnak a budapesti kiállításon. A tárlat után, az alkotó hozzájárulásával a művek átkerülnének a jövendő zágrábi nyakkendőmúzeum anyagába. Az eddig összegyűjtött művek több mint felét festmények teszik ki, de vannak köztük szobrok, installációk, videó- és filmalkotások is. Az elmúlt hét évben a kiállítást Bosznia-Hercegovinában, Egyiptomban, a Dél-afrikai Köztársaságban, Lengyelországban, Ausztriában, Bulgáriában, Németországban mutatták be, Horvátországban pedig Pulában és Splitben - tájékoztatott a horvát nagykövetség. A horvátok úgy tartják, hogy Horvátország a nyakkendő őshazája. A kiegészítő viselésének első nyomai a XVII. század első feléig, az európai 30 éves háborúig nyúlnak vissza. A horvát könnyűlovasság a francia király szolgálatába állt, a horvát huszárokat a nyakukban hordott, jellegzetesen megkötött kendőről is fel lehetett ismerni. A nyakkendő népszerűsége pedig azóta is töretlen. A nyugati civilizációban szinte elmaradhatatlan kellékévé vált a férfiak alkalmi és hivatalos viseletének. A felmérések szerint manapság naponta 600-700 millió ember visel nyakkendőt.