Nem csupán a hajmeresztő kalandokkal, hanem a hosszával is kielégíti majd a közönséget a Mission: Impossible – A végső leszámolás, ugyanis 169 perces, vagy ha így jobban tetszik, 2 óra 49 perces a produkció. Az alkotók azt ígérik, ez a csaknem három óra nem tűnik majd hosszúnak a pergő akcióknak köszönhetően.

Itt a május, tárva-nyitva az ablakok, s egyre több időt töltünk a kertben és a szabadban. A Szépművészeti Múzeum május 9-én sorra kerülő Múzeum + rendezvényének is éppen ezért a Kert áll a középpontjában. Ehhez a programhoz illeszkedik a Magyar Nemzeti Galéria
egész hónapon átívelő tárlatvezetés-sorozata is, melyen ezúttal olyan alkotásokról lesz szó, ahol a táj, az ember által megművelt természet a benne zajló események háttereként is nagyon összetett és izgalmas jelentések hordozója. Tárlatvezetéseink során alaposabban elmélyedünk MS Mester oltárképének varázslatos hátterében, a barokk kert egzotikumában, s természetesen nem maradhat ki a magyar festészet legismertebb és legnagyszerűbb mesterműve, a Majális sem. Ettől tán kedvet kapunk egy igazi májusi kiránduláshoz is, ahonnan érdemes lesz visszatérni a múzeumba, hiszen Szőnyi István képe is az örök tavaszról szól.
A tárlatvezetések a Galéria állandó gyűjteményéhez kapcsolódnak, azokon az állandó kiállításra váltott belépőjeggyel lehet részt venni, májusban minden szombaton 16 órától.
A tárlatvezetések időpontja és tematikája:
május 4. A középkori kert szimbolikája. MS Mester: Mária találkozása Erzsébettel, 1506
május 11. Az egzotikus barokk kert. Bogdány Jakab: Csendélet papagájokkal és fehér kakaduval, 1700 körül
május 18. Reggeli a szabadban. Szinyei Merse Pál: Majális, 1873
május 25. Az örök tavasz. Szőnyi István: Tavasz, 1935
Tárlatvezető: Gimesy Péter művészettörténész