Dmitry Sitkovetsy a Liszt Ferenc Kamarazenekar vendége

Időpont: 
2025. február 24. 19:30 - 21:30 - hétfő

Hazánkba érkezik Dmitry Sitkovetsy, a LFKZ következő hangversenyének kiemelt szólistája és egyben dirigense évtizedek óta a kamarazenei repertoár nemzetközileg elismert, újító zeneszerzője.

Dmitry Sitkovetsky korunk vonószenei életének egyik legnagyobb alakja, aki a Bach Goldberg-variációk hegedűre és vonószenekarra készített átiratával egy igazi zenei különlegességet hoz el Budapestre.

„Évekkel ezelőtt volt egy közös munkám Dmitry-vel, amelyet szép emlékként őrzők. A zenekar mostani összetételében tavaly, egy külföldi közös fellépésen ismerte meg a mestert. Azt gondolom, hogy napjaink egyik legnagyobb hegedűművészével több alkalommal játszani megtiszteltetés, rendkívül felemelő. Érdeklődve hallgattam korábban is a zenei megoldásait és terveit az átiratokkal kapcsolatban. És tessék, most elhoz nekünk egyet a munkáiból, ráadásul azt, amelyet az egész világon ünnepelnek, de Magyarországon most csendül fel először a közönség előtt. Nagy lelkesedéssel, kíváncsian várom az izgalmas, közös művészi megvalósítását” - mondja el Tfirst Péter.

Dmitry Sitkovetsky a híres variáció-ciklus átiratát hosszú éveken érlelte magában, a szenvedélyes alkotói fázist „élete legjobb időszakának” tartja. „Bach zenéje számomra nagyon inspiratív, saját interpretációmban is mindig új dimenziókat találok. Bach-ot soha nem lehet eléggé megismerni, mindig újat ad. Így lesz ezen a hangversenyen is.” – mondja Sitkovetsky.

Műsor:

• Bach: D-dúr versenymű három hegedűre, BWV 1064R

• Mendelssohn: d-moll hegedűverseny

• Bach: Goldberg-variációk, BWV 988 – Dmitry Sitkovetsky átirata hegedűre és vonószenekarra