Egy jól összerakott, kicsit középszerű, bár helyenként vicces horrorfilm. Tinédzserek a főszereplők, azon belül is a lány aki most érkezett az apjával a vidéki kisvárosba, ahol még térerő sincs rendesen. Van egy furcsa szomszédfiú, és van a helyi vagány csávó, aki nem bírja a furcsa szomszéd fiút. Oké, az első klisék már a helyükön, nézzük hogyan tovább.

drMáriás alkotássorozata a Godot Galériában.
Ó, ez a sok szörnyűség! Ó, ez a nagy baj! Világjárvány, elidegenülés, depresszió, betegség, halál! Vajon mi vethet mindennek véget? Miként menekülhetünk meg? Hol a kiút? Mi a megoldás?
A vészhelyzetben a Godot Galéria felkérte a témával foglalkozó művészét, a társadalomsebész drMáriást, hogy tegyen valamit az ügyben, s ahogy tavasszal a Kieselbach Galéria által rendezett Kortársak karanténban című csoportos kiállításon, úgy most is adjon választ és biztatást a helyzetünkre vonatkozóan, ezúttal még nagyobb léptékben, egyéni kiállítása keretében.
A művész elkészítette alkotásait, amelyek azt sugallják, hogy most csak egyet tehetünk: testi egészségünk megóvása mellett a lelki egészségünk megvédése immár az első számú célunk. Azt pedig mi más óvhatná meg jobban, mint a művészet? Az, amely a szépségével bíztat, az őszinteségével bátorít, s az erejével felszabadít.
Ennek jegyében drMáriás elkészítette Anarchy in the E. U. című alkotássorozatát, amelyben a punk frissességével értelmezi újra politikai vezetők, történelmi és közéleti szereplők, valamint űrhajósok szerepét az életünkben különböző művészettörténeti stílusok érintésével, hogy az együttesen a rácsodálkozás, a nevetés, a felháborodás, az elragadtatottság és a zokogás reakciói által indítson el bennünket a jelen helyzetünkből kivezető úton.
Az alkotások új történeteket mondanak el, amelyeken zászló, tüntetés, bolygóközi találkozás, raktárkoncert, graffitizés, békekötés, karantén-buli és még sok minden más várja izgalmas művészi átiratban azokat az érdeklődőket, akik hisznek a művészet gyógyító erejében.
A tárlat december 19-éig a maszkviselési és távolságtartási előírások betartásával a szokásos nyitvatartási időben tekinthető meg a Godot Galériában.
Godot Galéria
1114 Budapest, Bartók Béla út 11-13.
Keddtől péntekig 10 és 14, szombaton 10 és 13 óra között.