Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
Vasárnap este véget ért a 24. alkalommal a „tradíció és innováció” jegyében megrendezett, idén megújuló Művészetek Völgye. Július 25-től augusztus 3-ig Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden összesen 55 helyszínen 1500 fellépő közreműködésével közel 1000 programra került sor. Az ország legrégebbi fesztiváljára idén nagyságrendileg 140 ezren látogattak el, a falu és a környék összes szálláshelye foglalt volt.
A különböző, nagy sikerű és családias hangulatú kapolcsi udvarokat idén is óriási érdeklődés övezte. A helyi portákon megvalósuló programok egy közös koncepció alapján egymást erősítették.
A legrégebbi helyszín a Völgyben az ötödször megnyitott Palya-udvar, az énekesnő idén 18-szor lépett fel, összesen 14 teltházas koncertnek adott otthont. Hobo 200 dalt énekelt el a 10 nap alatt, a Kaláka Versudvarban 75 programon vehettek részt a látogatók, több mint 300 új vers született. A legtöbb szereplője a hagyományőrző Muharay udvarnak volt 700 fellépővel. Sikeresen mutatkozott be a Design Terminál, ahol 26 magyar designer, tervező, illetve 7 kiállító startup cég termékét és technológiai fejlesztéseit tekinthették meg, délutáni formabontó beszélgetéseiken 42 meghívott vendég volt jelen, stringbike túráin pedig közel 100 érdeklődő vett részt. A szintén sikeresen debütáló Harcsa Veronika udvarban a 9 esti koncert teltház mellett zajlott, 3 külföldi fellépőt láthattak, Veronika pedig összesen 32 alkalommal állt színpadra.
A Blue sPot Caféban 60 kilométernyi gitárhúrt pendítettek meg, és 100 szájharmonika szóló hangzott el, az esti koncertek teltház és külön forgalomirányítás mellett zajlottak, az éjszakai, szintén teltházas örömzenéléseken pedig a különböző színpadokról közel 100 fellépő fordult meg. A Fonó folkUdvarban szervezett folkkocsmák minden nap hajnalban zártak.
Sokakat vonzott még Jancsi bácsi udvara, a taliándörögdi Ősök Háza, a Református udvar és a Völgyben nyílt mintegy 50 kiállítás. A Társasjáték Völgyben kétszáz különböző játékkal játszhattak az érdeklődők, a Zöldprogramok keretében szervezett túrákon és előadásokon összesen 700-an vettek részt. A Színház Színpadon hét társulat 22 előadását, a Völgykomolyzene programjain 110 fellépő műsorát tekinthették és hallgathatták meg a Völgyvendégek. Az Éltető Völgyben 60 Balaton-felvidéki település mutatkozott be kézműveseivel, művészetével, őstermelőivel. A Kapolcsi Kék Abrosz udvarokban nyolc konyha kínálta a helyi, házias ízeket.
A Fesztivál tíz napja alatt 177 kézműves árulta portékáját és 73 ideiglenes vendéglátóhely nyílott, 67 völgymunkás, valamint 30 önkéntes szolgálta a fesztiválozókat. A völgyvendégek idén közel 3 hektoliter vért adtak, több mint 500 köbméter hulladék gyűlt össze – nagy része szelektíven.
A klasszikus Völgyprogramok mellett idén az innováció is kiemelt szerepet kapott a Bakony alján: az érdeklődők az egyik legsikeresebb magyar startup fejlesztésével, a lánc nélküli hajtású Stringbike-kal fedezhették fel Kapolcsot és környékét, valamint a fesztiválra fejlesztett applikációnak köszönhetően mindenki összeállíthatta online módon programját. Az alkalmazás ráadásul lehetővé teszi a rajongók számára azt, hogy az év 365 napján hallgathassák kedvenc Völgyművészük alkotásait. Továbbá a Hello Wood fa-alkotásai tették még teljesebbé az idei rendezvényt.
A Művészetek Völgye hivatalos honlapjának több mint fél millió látogatója, a legnagyobb közösségi oldalon pedig naponta 30.000 megtekintője volt a fesztiválnak.
A tervezett 100 millió forintos költségvetést a fesztivál végül valamivel meghaladta, ennek 19 százalékát az NKA pályázatokon elnyert összegek teszik ki.