Kezdjük egy nem is olyan meghökkentő hírrel. A Mission: Impossible: A végső leszámolás végül csillagászati összegbe került, bár ez nem lehet újdonság, hiszen a széria minden darabja egyre drágábban készült. Iparági értesülések szerint ez a rész 400 millió dollárért öltött alakot, ami az egyik legnagyobb összeg, amit valaha is egy filmre költöttek. Ennél legutóbb csak a Star Wars: Az ébredő erő volt drágább, 446,6 millióba került.
Az EDDA Művek még ma is Magyarország egyik leghíresebb rockegyüttese.
Az együttes magva 1973-ban alakult, ekkor még Griff néven, majd 1974-től folytatták, már, mint EDDA. A tagok főként a Miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem hallgatói közül kerülnek ki. 1974 szeptemberében Pataky Attila lett a zenekar énekese. 1977-ben került csatlakozott a csapathoz Slamovits István, akinek a zenéje meghatározta a zenekar hangzásvilágát. A klasszikus „bakancsos” felállás 1978 szeptemberére állt össze, amikor Zselencz László is a zenekar tagja lett. 1978-1979-ben az EDDA, Attila szervező készségének köszönhetően, olyan zenekarok előtt lépett fel, mint a Piramis, az Omega és a P. Mobil.
A zenekar számos koncertet adott a korábbi Budai Ifjúsági Parkban, többek között itt tartották első önálló budapesti koncertjüket 1979-ben. 1980-ban jelent meg a zenekar első nagylemeze, illetve ebben az évben szerzett országos ismeretséget az együttes, ekkortól már EDDA Művek néven. A zenekar ezt az évet tekinti hivatalos pályafutása kezdetének. A zenekar nevében a „művek” szó azt szimbolizálja, hogy az együttes Miskolcon, egy tipikus északkelet-magyarországi iparvárosban – az „acélvárosban” – kezdte pályafutását.
Az EDDA a lemezeladást nézve is Magyarország egyik legsikeresebb rockcsapata lett. Szinte valamennyi lemezük "bearanyozódott", és ők voltak az elsők, akiknek vidéki együttesként sikerült megtörniük a fővárosi zenekarok egyeduralmát.
A Volt egyszer egy Ifipark koncerten fellép:
Pataky Attila
Alapi István
Gömöry Zsolt
Kicska László
Hetényi Zoltán