Pigniczky Réka rendezésében, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával és az 56films gyártásában egész estés dokumentumfilm készült a legendás Kaláka együttesről - megalakulásuk 55. évében. A filmet az 56 Films gyártotta és forgalmazza.
A közelmúltban nyílt Kincsem-Imperiál Híres magyar versenylovak című tárlat után a lovak és az ember kapcsolatát járja körül a Magyar Mezőgazdasági Múzeum új kiállítása, amely mintegy 150 négyzetméteren valósul meg. A tárlat a gyermekekre különös figyelmet fordít. Az óvodás- és iskoláskorú látogatóink interaktív, játékos módon ismerkedhetnek meg a lóval.
Megtudhatják, hogy melyek a ló testtájai, hányféle színük lehet, és azt is, hogy hány részből áll pontosan a lábuk. Választ kaphatnak arra a kérdésre is, hogy vajon tényleg az a ló térde, ami annak látszik? Hasznos ismereteket szerezhetnek a lóápolásról, a lovak etetéséről és almozásáról. Megismerhetik a lószerszámokat, a nyereg részeit és a lovas felszerelését.
©Lótenyésztés, lóversenyzés – polgári társadalom
A gyakorlatban is megtanulhatják az istállók rendjét: a teremben egy igazi istállóbox tárja ki kapuit, amelyben egy felszerszámozott ló várja a látogatókat. Egy kukucskáló doboz (kinetoszkóp) segítségével megnézhetik a jármódokat: a lépést, az ügetést és a vágtát. A kisebbek számára a falon színes rajz formájában megelevenedik a Mátyás királyhoz kapcsolódó történetek közül a tök és a csikó meséje. A nagyobbak egy lófantomra felülve kipróbálhatják, hogy milyen érzés egy ügető ló hátán ülni. Az egészen kicsik pedig fából készült póni hátára felülve szerezhetnek élményeket.