Az egész világ kocka! És nagyon élvezi. A múlt héten került a világ mozijaiba az Egy Minecraft film, amely a világ legtöbb példányban eladott videójátékán alapul, témájához méltóan ötletes, és fantasztikus szereplőgárdája van: a kockavilágban többek között Jason Momoa és Jack Black küzd meg mindazokkal, akiknek nem tetszik a színpompás kreativitás.

A cseh animáció új nemzedékének (Michal Žabka, Václav Švankmajer, Noro Držiak, Jan Bubeníček, David Súkup) műveiből nyílik kiállítás Budapesten.
A kiállítást, amelyben helyet kaptak bábok, díszletek, egyéb színházi rekvizitumok, képzőművészeti tervek, rajzfilmekből készített fényképek, filmforgatásokról készült felvételek és rajzfilmek vetített részletei, gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt ajánljuk.
A FAMU – a cseh művészeti élet legendás fogalma, amely nem mást, mint a prágai Művészeti Akadémia Film- és Televíziós Karát takarja. Az intézményt, amelyet 1946-ban alapítottak, játék- és dokumentumfilm rendezők, forgatókönyvírók, operatőrök, producerek, hangmérnökök és vágók tucatjainak generációit nevelte ki, csupán a kinematográfia animációs művészetének oktatásával sokáig nem foglalkozott.
Az intézmény animációs tanszékét csupán 1990-ben hozták létre, és olyan neves alkotók közreműködtek megszületésénél, mint a nemzetközi szinten ismert Břetislav Pojar professzor, a dramaturg és forgatókönyvíró Jiří Kubíček és a képző- és videoművész Radek Pilař.
A jelen tárlaton részt vevő öt FAMU-s alkotó (rendezők és képzőművészek: Michal Žabka, Václav Švankmajer, Noro Držiak, Jan Bubeníček, David Súkup) a legújabb cseh animációs alkotógenerációhoz tartozik. Az öt alkotót az a tény köti össze, hogy mindannyian a nevezett oktatási intézmény animációs tanszékének hallgatói voltak, és időközben a szakma elismert nemzetközi alkotóivá váltak.
A kiállítás a Cseh Centrumok támogatásával jött létre és bemutatták New York-ban, Prágában és Bukarestben.