Ebben az évben május 24. és 30. között lesz Budapesten az Imázsia Kínai Filmhét, amely az elmúlt évtizedek kínai filmterméséből nyújt átfogó képet az érdeklődőknek. A fővárosban az Uránia Nemzeti Filmszínházban vetített alkotásokból június 1-jén Debrecenben az Apolló moziban is műsorra tűznek két produkciót. Az idei kínálat a drámától kezdve a sci-fin át a modern vígjátékig rendkívül változatos filmekből áll össze.

Vasárnapig még folytatódik a francia nyelvű filmek ünnepe.
Ráadásként a Francia Intézet online felületein már elérhetők az alkotók nekünk küldött üzenetei, velük készült interjúk vagy a filmes szakmai képviselőivel folytatott beszélgetések.
A Vadregény című vígjáték (a Filmnapok nyitófilmje) kapcsán Margitházi Beja film scholart, az ELTE adjunktusát a francia film változó arcairól kérdezi Buglya Zsófia az Uránia Nemzeti Filmszínház programigazgatója. A rendezők nekünk küldött üzenete is kedvet csinál Catherine Deneuve legújabb filmjéhez. Egy másik beszélgetés a Cannes-ról jut eszembe költői címet kapta (Jean Vigo korszakos Nizza-etűdje nyomán), és azt járja körül, mi is történik a filmfesztiválokkal, illetve a fesztiválfilmekkel pandémia idején. Ebben a videóban Csákvári Géza filmkritikus, a Cinefest művészeti igazgatója a beszélgetőpartnerünk, aki néhány filmet is ajánl a filmnapok programjából.
A gyerekkor földje című film rendezőjével Eric Barbier-vel Báron György beszélget a film keletkezéséről, a forgatásról és franciaországi fogadtatásáról. Ugyanebben a filmben Varga Veronika alakítja Madame Economopoulos tanárnőt, videós bejelentkezésében mesél nekünk a forgatáshoz fűződő élményeiről, kulisszatitkokról.
A filmek május 2-ig tekinthetők meg a fesztivál honlapján, a kapcsolódó események természetesen a fesztivál vasárnap esti befejezése után is elérhetők a Facebook oldalukon vagy a YouTube-csatornákon.
A Fesztivál honlapja, YouTube trailer, Facebook trailer, Facebook esemény, Facebook oldal.