Steven Spielberg talán az a filmrendező, aki Hitchcock mellett száz évvel aktív munkássága után is viszonyítási pont lesz a filmgyártásban. Szokták mondani, hogy az AC/DC vagy a Motorhead zenekarok igazából egyetlen egy számot játszanak már évtizedek óta; Spielberg új filmje kapcsán is ez jutott eszembe: ő már 50 éve ugyanazt a filmet készíti. Persze ebben van egy kis költői túlzás, de kérem a Kedves Olvasót, nézze ezt el nekem.

Képzeljük el, hogy Japánban utazunk egy metrón, és egy 40 év körüli üzletember a több órás munkába tartó utat egy manga (japán képregény) olvasásával tölti. Nehezen tudjuk összekötni a két dolgot, és arra gondolunk, hogy ez a fickó biztos egy nagy kamasz, aki még mindig a kedvenc képregényeit bújja...






















