Október 4–5. között már harmadik alkalommal rendezi meg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Animáció szak és a Friss Hús filmfesztivál csapata a Friss Kakas Animációs Filmnapokat a Toldi Moziban, az évtizedes múltra visszatekintő Kiskakas Filmnapok újragondolásaként.
2010-ben is muzsikál a karácsony előtti napokban a magyar régizene-játszás két legaktívabb, testvéregyüttese, a korhű hangszereken játszó Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, Vashegyi György vezetésével.
Műsorukat ezúttal a 325 éve született Johann Sebastian Bach alkotásainak szentelik. Az advent első vasárnapjára írt, 1724-ben komponált kantáta mellett három, karácsony napjaira írt mű csendül fel az 1734-ben keletkezett, összesen hat kantátát magában foglaló Karácsonyi oratóriumból. Bachnak – mint oly sokszor – nem jutott ideje arra, hogy minden kantáta valamennyi tételét megkomponálja, így a hat, egy-egy bibliai jelenet köré szerveződő részből álló oratóriumba korábbi kantátákból emelt át tételeket, a szöveget aktualizálva, csak a recitativóikat, korálokat újrakomponálva. Érdekesség, hogy például a szász választófejedelemnek írt születésnapi zenét is „újrahasznosította” ebben a műben, de úgy gondolta – és milyen igaza volt! –, miért ne dicsőíthetnék ugyanazok a hangok más szöveggel Krisztus, a mennyei király megszületését; a mitológiai témájú, az istenek fiának énekelt altatódal miért ne szólhatna a gyermek Jézusnak? A zeneszerző kísérletező kedvére, új hangzások iránti igényére is számos példát mutató, több érdekes hangszert felvonultató, a hangzást rézfúvós hangszerekkel csillogóvá, ünnepivé tévő alkotás ezzel a szövegkönyvvel jelent meg az első előadása előtt, utalva azokra a lipcsei templomokra, amelyeken elhangzott: „Oratórium, melyet szent karácsonykor fognak játszani. Anno 1734. (Szent karácsony 1. napján reggel a Szent Miklósban, délután a Szent Tamásban”.